CLG pokonuje Flash Wolves w półfinale MSI

E-sport
CLG pokonuje Flash Wolves w półfinale MSI

Wygrana 3-1 w półfinale turnieju Mid-Season Invitational pozwoliła drużynie Counter Logic Gaming zostać pierwszym amerykańskim zespołem, który zakwalifikował się do finału międzynarodowej imprezy od Riot Games.

CLG z łatwością wygrało pierwszą grę po spokojnych pierwszych minutach gry i pewnym wyegzekwowaniu wcześniej założonego planu w późniejszej fazie gry. Flash Wolves zdołało wygrać drugą grę zdobywając aż 14 zabójstw (przy 5 ze strony CLG).

 

Aphromoo zdecydował się na wybór Sony w trzeciej grze co, przynajmniej na początku, nie przyniosło zbyt korzystnych rezultatów. Darshan nie był w stanie wywrzeć wystarczającego wpływu na przeciwnym top lanerze we wczesnej fazie gry, ale błędy Flash Wolves pozwoliły CLG wygrać trzecią potyczkę. Aphromoo jako Sona był zawsze na miejscu. Support CLG miał aż 100% udziału w zabójstwach swojej drużyny.

 

W czwartej grze CLG zdobyło wczesną przewagę i wygrało duży teamfight w 15 minucie gry. Następstwa były bezlitosne dla Flash Wolves. Drużyna z LMS nie mogła nawiązać walki i drużyna z Ameryki Północnej wygrała czwartą grę – i całą serię zarazem – po trwającym 30 minut pojedynku numer cztery.

 

Counter Logic Gaming jest pierwszą amerykańską drużyną, która zagra w finale oficjalnej imprezy od Riot Games. Drużyny z Ameryki Północnej grały w finałach takich turniejów jak Intel Extreme Masters, ale nie udało się to nigdy w przypadku takich turniejów jak MSI czy Mistrzostw Świata.

Michał Bogacz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie