CSKA Moskwa o krok od mistrzostwa Rosji!

CSKA Moskwa pokonało FK Krasnodar 2:0 i przed ostatnią kolejką ligi rosyjskiej jest liderem. Podopieczni Leonida Słuckiego mogli sobie zapewnić mistrzostwo już w tej serii gier, ale warunkiem był remis lub porażka jedynego rywala w walce o tytuł, czyli ekipy FK Rostów. Rewelacja ligi wygrała jednak z Uralem Jekaterynburg i o tym kto zostanie mistrzem zadecyduje ostatnia kolejka.

CSKA notuje ostatnio same zwycięstwa w lidze. Wygrane cztery mecze z rzędu i pierwsze miejsce w lidze na dwie kolejki przed końcem rozgrywek spowodowały, iż podopieczni Słuckiego w spotkaniu z Krasnodarem byli faworytem. Rywal w ostatnich tygodniach również imponował formą i już na pewno zagra w przyszłym sezonie w Lidze Europy.

Piłkarze z Moskwy już w 17. minucie wyszli na prowadzenie. Roman Eremenko podał do Ahmeda Musy, a ten atomowym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Fenomenalne uderzenie filigranowego Nigeryjczyka.

Piłkarze lidera grali spokojnie i rozważnie. Następne bramki musiały przyjść z czasem. Już dwie minuty po przerwie Eremenko sam wpisał się na listę strzelców. Fina genialnym podaniem obsłużył Bibras Natcho. CSKA prowadzi w tabeli ligi rosyjskiej i ma dwa punkty przewagi nad drugą ekipą z Rostowa.

Zwycięstwo mogło zapewnić piłkarzom z Moskwy tytuł mistrza Rosji, ale drugi pretendent do tytułu, drużyna FK Rostów wygrała swój mecz z Uralem Jekaterynburg 1:0. Ostatnia kolejka, która rozstrzygnie losy tytułu odbędzie się 21 maja. Piłkarze trenera Słuckiego pojadą do Kazania na starcie z Rubinem, a zawodnicy z Rostowa zmierzą się z Terekiem Grozny.

CSKA Moskwa – FK Krasnodar 2:0 (1:0)

Bramki: Musa 17, Eremenko 47