UFC: Awans Jędrzejczyk w rankingu bez podziału na kategorie wagowe

Sporty walki
UFC: Awans Jędrzejczyk w rankingu bez podziału na kategorie wagowe
fot. Polsat Spor

Joanna Jędrzejczyk (11-0, 4 KO, 1 SUB) awansowała z czternastego na dwunaste miejsce w rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe. Polka nie musiała nawet wychodzić do oktagonu.

Wszystko przez porażkę Fabricio Werduma (20-6, 6 KO, 10 SUB), który na gali UFC 198 przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie ze Stipe Miocicem (15-2, 11 KO, 1 SUB). W tamtym tygodniu Brazylijczyk zajmował wysokie, czwarte miejsce, lecz teraz spadł aż na piętnastą lokatę. Nowy mistrz wagi ciężkiej po raz pierwszy pojawił się w zestawieniu i plasuje się na trzynastej pozycji - tuż za plecami Joanny Jędrzejczyk, która zaliczyła największy progres po najnowszej aktualizacji.

Jędrzejczyk z czternastego miejsca awansowała na dwunaste, wyprzedzając właśnie Werduma oraz byłego mistrza kategorii koguciej TJ Dillashawa (12-3,  6 KO, 3 SUB). Jest też jedyną kobietą w rankingu bez podziału na kategorie wagowe, gdyż nawet mistrzyni kategorii koguciej Miesha Tate (18-5, 3 KO, 7 SUB) nie znajduje się w pierwszej piętnastce. Polka jest w trakcie przygotowań do walki z Claudią Gadelhą (13-1, 2 KO,  6 SUB), która odbędzie się 8 lipca w Las Vegas.

Będzie to rewanżowe starcie za to, co wydarzyło się w grudniu 2014 roku. Polka wygrała wtedy niejednogłośnie na punkty, z czym Brazylijka nie może pogodzić się do dzisiaj...

Liderem rankingu bez podziału na kategorie wagowe jest tymczasowy mistrz kategorii półciężkiej Jon Jones (22-1, 9 KO, 6 SUB), który 10 lipca na gali UFC 200 zmierzy się z pełnoprawnym mistrzem Danielem Cormierem (17-1, 6 KO, 5 SUB). W ich pierwszej walce Jones wygrał jednogłośnie na punkty.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze