Antiga: Jestem zachwycony atakiem

Siatkówka

"Jestem zachwycony atakiem, bo to było pozytywne w naszym wykonaniu. Nawet jak czasami robiliśmy głupie błędy i brakowało komunikacji, ale to są drobne sprawy. Już z Belgią możemy zagrać lepiej" - powiedział po przegranym 2:3 meczu z Bułgarią selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga.

Po meczu Polska – Bułgaria (2:3) powiedzieli:

 

Płamen Konstantinow (trener reprezentacji Bułgarii): "To był dopiero nasz pierwszy mecz w tym sezonie, dlatego jestem bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników. Zagrali dobrze i w wielu elementach skutecznie. To także był dobry sprawdzian dla Polski, której życzę wywalczenia olimpijskiej kwalifikacji. Wiem, czym siatkówka jest w waszym kraju, dlatego też chciałbym, byście zagrali w Rio de Janeiro".

 

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): "To był fajny mecz. Jestem zadowolony, że Bułgaria zagrała dobrze, bo to dla nas najlepsze przygotowanie. Dwa elementy nie były skuteczne – zagrywka i przyjęcie. Nad tym musimy pracować. Jestem zachwycony atakiem, bo to było pozytywne w naszym wykonaniu. Nawet jak czasami robiliśmy głupie błędy i brakowało komunikacji, ale to są drobne sprawy. Już z Belgią możemy zagrać lepiej".

 

Paweł Zatorski (libero reprezentacji Polski): "Mamy sporo materiału szkoleniowego do analizy i mam nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski. Na pewno ciężko jest utrzymać wysoki poziom grania dwa tygodnie po finałach ligi. Myślę, że to będzie szło w dobrym kierunku. Bułgaria to zespół, który od dawna nam nie leży. Odkąd wrócił Cwetan Sokołow stali się bardzo silną ekipą. To dla nich bardzo ważny zawodnik, daje dużo jakości, zwłaszcza w trudnych piłkach. Najważniejsze teraz, że możemy się sprawdzić z dobrymi rywalami".

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze