MŚ w hokeju: Kanada górą! Pokonała USA i awansowała do finału

Hokeiści Kanady pokonali w Moskwie 4:3 (2:0, 1:3, 1:0) USA i awansowali do finału mistrzostw świata. W niedzielę zmierzą się w nim z Finlandią, która wygrała 3:1 z Rosją.

Obrońcy tytułu Kanadyjczycy w pierwszej tercji strzeli dwie bramki, pierwszą Brendan Gallagher i drugą Brad Marchand i - zgodnie z przewidywaniami - objęli prowadzenie.

Jednak w drugiej odsłonie pojedynku hokeiści USA przejęli inicjatywę i po kilku błędach obrońców rywali, strzeli trzy bramki i to oni objęli prowadzenie 3:2.

W końcówce tercji Kanada doprowadziła do wyrównania po strzale Dericka Brassarda, i o tym, kto wystąpi w finale w pojedynku z Finami, miało zadecydować trzecie starcie. W nim skuteczniejsi okazali się obrońcy tytułu, na początku, w drugiej minucie, Ryan Ellis zdobył gola na wagę finału.

Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Bramki: Brendan Gallagher 9, Brad Marchand 19, Derick Brassard 36, Ryan Ellis 42 - Auston Matthews 22, David Warsofsky 24, Tyler Motte 29