Ibrahimovic chce zagrać w Rio

Piłka nożna
Ibrahimovic chce zagrać w Rio
fot. PAP/EPA

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimovic potwierdził w czwartek, że bardzo chce zagrać na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Zaznaczył jednak, że ostateczna decyzja będzie zależeć od kierownictwa jego przyszłego klubu, ponieważ turniej olimpijski będzie kolidował z rozgrywkami ligowymi.

 

Ibrahimovic nie chciał podać o jaki klub chodzi, lecz zapewnił, że wszystkie negocjacje są w 90 procentach zakończone. "Teraz już tylko ode mnie zależy, który guzik nacisnę” - powiedział piłkarz na konferencji prasowej w Sztokholmie.

 

Zaznaczył też, że w grę wchodzą kluby z Anglii, Włoch, a nawet z poza Europy.

 

„Na razie jednak mi się nie spieszy z podjęciem ostatecznej decyzji, ponieważ najważniejsze są mistrzostwa Europy. Cieszę się też, że moje nazwisko znalazło się na szerokiej liście 35 piłkarzy zgłoszonych do FIFA na turniej olimpijski, ponieważ bardzo chciałbym zagrać w Rio de Janeiro” - powiedział.

 

Federacje muszą zgłosić do FIFA kadrę 35 piłkarzy do 15 czerwca, z których 14 lipca wybranych zostanie 18 zawodników oraz czterech rezerwowych. Euro 2016 rozgrywane będzie w dniach 10 czerwca - 10 lipca, a olimpiada w Rio de Janeiro w dniach 5-21 sierpnia.

 

Selekcjoner reprezentacji olimpijskiej Szwecji Hakan Ericson podkreślił, że dla piłkarza problemem może być udział w dwóch turniejach w tak krótkim czasie.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie