Neo ponownie selekcjonerem Reprezentacji Polski

E-sport
Neo ponownie selekcjonerem Reprezentacji Polski

Jesienią bieżącego roku, w Belgradzie odbędzie się kolejna edycja nieoficjalnych Mistrzostw Świata w grze Counter-Strike. W roku 2015 nasi reprezentanci zajęli w I edycji tych rozgrywek drugą lokatę. Wiadomo już, że i tym razem selekcję zawodników do polskiej kadry przeprowadzi Filip 'NEO' Kubski.

Filip 'NEO' Kubski to na co dzień zawodnik najbardziej znanej w Polsce drużyny Counter-Strike: Global Offensive - Virtus.pro. Oprócz tego należy do grona niekwestionowanych legendarnych postaci, jeśli chodzi o historię popularnego FPS'aNic więc dziwnego, że od lat pełni on również funkcję selekcjonera, czy jak kto woli — kapitana, Polskiej Reprezentacji w grze Counter-Strike. Przed rokiem nasi reprezentanci doskonale spisali się podczas nieoficjalnych Mistrzostw Świata, gdzie wywalczyli wicemistrzostwo. Pokonani zostali dopiero w samym finale przez Francuzów. Polska ekipa występowała wówczas w składzie: Michał 'MICHU' Müller, Paweł 'innocentMocke, Grzegorz 'SZPERODziamałek, Piotr 'peet' Ćwikliński oraz Damian 'furlan' Kisłowski

Obecnie wiadomo, że w bieżącym roku zorganizowana będzie kolejna edycja zawodów. Uczestniczyć ma w nich aż 93 zespoły z całego świata, z czego tylko osiem najlepszych awansuje do etapu finałowego. Ten rozegrany zostanie w dniach 12- 16 października w Belgradzie. Łączna pula nagród przeznaczona na rzecz turnieju ma wynieść 100 000 dolarów.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze