Włodarczyk o walce z Kurzawą: To krok do mistrzostwa

Sporty walki

Już w sobotę Krzysztof "Diablo” Włodarczyk (50-3-1, 36 KO) zmierzy się na gali Szczecin Boxing Night z Niemcem Kaiem Kurzawą (37-4, 25 KO). Dla Polaka ma być to kolejny krok do walki o mistrzostwo świata. - To moja jedyna presja - powiedział Polsatsport.pl Włodarczyk.

Krzysztof Włodarczyk o...

 

Sobotniej walce na Szczecin Boxing Night:

 

- Jestem pewny siebie, wiem po co tu przyjechałem i wiem do czego dążę. Wiem też co muszę zrobić, aby to osiągnąć. Jutrzejsza walka może być jedną z kolei w drodze do pasa mistrza świata.

 

Kaiu Kurzawie:

 

- Jest to zawodnik, który bazuje na niedoskonałościach, błędach swojego przeciwnika. Z tego co pamiętam, nie wdaje się w potyczki, w trakcie walki obserwuje i wykorzystuje swój moment. Nie chciałem jednak patrzeć na niego nie wiadomo jak. Lekka niepewność da mi większą mobilizację.

 

Presji:

 

- Nie czuję żadnej presji. Chyba tylko taką, że w tyle głowy mam szansę boksowania o tytuł mistrza świata. To moja jedyna presja. Dlatego czy wygram na punkty czy znokautuję rywala – nie obchodzi mnie to. Wychodzę na ring, aby zwyciężyć.

 

Polsat Boxing Night:

 

- Niedługo jest PBN. Czy są jakieś rozmowy? Nie mam pojęcia. Boksuję dla siebie, dla miłości, jaką jest boks. W razie czego sił mi nie brakuje.

 

Rozmowę z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem zobacz w materiale wideo.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze