Lewandowski i Szczęsny na kręglach, Krychowiak na rowerze

Piłka nożna
Lewandowski i Szczęsny na kręglach, Krychowiak na rowerze
fot. PAP

Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny piątkowy wieczór spędzili w kręgielni. Z kolei Grzegorz Krychowiak zwiedził okolice hotelu Arłamów na rowerze. Piłkarze reprezentacji Polski na zgrupowaniu w Arłamowie mają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.

Mam nadzieję, że znajdzie się czas, aby pospacerować po tej pięknej okolicy” – mówił Kamil Glik na początku zgrupowania, podczas którego biało-czerwoni przygotowują się do mistrzostw Europy we Francji.

 

Czas na zwiedzanie okolicy znalazł kontuzjowany Krychowiak. W piątkowe popołudnie wybrał się na wycieczkę rowerową w towarzystwie trenera od przygotowania fizycznego. Dotarli do oddalonej od hotelu Arłamów o 15 kilometrów osady Trójca.

 

„Proszę sobie wyobrazić moje zdziwienie, kiedy siedziałem na ławce z małżonką i przyjechał do nas Krychowiak” – mówił przebywający w jednym z miejscowych ośrodków turystycznych pan Zbigniew, który na dowód swoich słów pokazał w telefonie wspólne zdjęcie z pomocnikiem reprezentacji Polski.

 

Na grę w kręgle zdecydowali się natomiast Lewandowski i Szczęsny. Dla nich kręgielnia w hotelu Arłamów została zamknięta.

 

Inne formy relaksu wybrali Arkadiusz Milik i Bartosz Salamon. Najpierw grali w koszykówkę.

 

„Arek wygrał, ale oszukiwał” – żartował Salamon, który okazję do rewanżu miał na strzelnicy. Z broni strzelał również Kamil Grosicki.

 

„Nie jestem fanem czytania książek, lubię natomiast obejrzeć dobry serial. Obecnie śledzę nowy sezon włoskiego serialu Gomorra” – przyznał skrzydłowy Rennes.

 

Grosicki wspólnie z Glikiem, Jakubem Błaszczykowskim i Krzysztofem Mączyńskim po jednym z treningów skorzystali również z kriokomory, gdzie panuje temperatura minus 180 stopni Celsjusza.

 

W sobotę po południu piłkarze reprezentacji Polski mają zagrać mecz między sobą, który poprowadzi ze swoim zespołem arbitrów międzynarodowy sędzia Szymon Marciniak. W niedzielę do kadry ma dołączyć prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

 

Zgrupowanie zakończy się w poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobowy skład na Euro 2016.

 

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

 

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

kl. PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie