Początek sezonu LCS z polskim komentarzem

E-sport
Początek sezonu LCS z polskim komentarzem

Już dzisiaj startuje nowy sezon rozgrywek League of Legends w ramach europejskiej ligi League Championship Series. Letni split LCS to dwa razy więcej meczów do obejrzenia i skomentowania. Z tej drugiej okazji skrzętnie skorzystają Paweł "delord" Szabla i Michał "Avahir" Kudliński, którzy - przy pełnym wsparciu ekipy realizatorskiej Polsatsport – skomentują większość zaplanowanych na dziś i jutro spotkań najlepszych drużyn LoLa w Europie.

Zmagania rozpoczną się z wysokiego C, bo w pierwszym meczu zagrają mistrzowie wiosennego splitu LCS z G2 Esports z Origen. Obie drużyny przeszły kilka zmian w składach, a dodatkowego smaczku dodaje fakt, że w G2 Esports zagrają Zven i Mithy, którzy jeszcze tydzień temu tworzyli dolną aleję właśnie w Origen.

 

O 19:00 Avahir i Delord skomentują mecz FC Schalke 04 i Unicorns of Love. W odświeżonym składzie UoL pojawiają się takie ksywki jak Move, Exileh i Veritas. Zaimportowani z Korei zawodnicy mogą wnieść nową jakość w drużynę Jednorożców. Szczególną uwagę należy zwrócić na nowego junglera drużyny. Move, bo o nim mowa, wygrał tytuł Rookie of the Split w letnim sezonie NA LCS w 2015 roku i wszystko wskazuje na to, że będzie chciał powtórzyć wyczyn na innym kontynencie.

 

Dzisiejszy dzień zamknie pojedynek Fnatic z Giants. Do Fnatic wraca Yellowstar, który w wiosennym splicie grał w Ameryce Północnej, a Giants Gaming rozegra pierwszy split bez xPepiiego od sezonu trzeciego.

 

Na niedziele o 17:00 zostało zaplanowane spotkanie Splyce z Roccat w kompletnie odświeżonym składzie. W niemieckiej drużynie pierwszy raz zagra Steeelback, który zajął trzecie miejsce pod względem liczby zdobytych minionów na minutę w poprzednim splicie LCS i dwaj zaimportowani z Korei Południowej zawodnicy (Parang i Raise), którzy wcześniej grali razem w drużynie Stardust z koreańskiego Challenger Series.

 

O 19:00 ruszy spotkanie Giants z G2 Esports, a dzień zwieńczy pojedynek H2k Gaming z Schalke 04. W drużynie z Jankosem i Vanderem w składzie też nastąpiły zmiany. Forg1vena zastąpił Freeze, który poprzednio występował w NA LCS. Jeśli nowy ADC drużyny będzie grał przynajmniej tak dobrze jak poprzedni, to H2k może wykonać pierwszy krok w kierunku kolejnego splitu zakończonego w pierwszej trójce stawki.

 

Pełny harmonogram transmisji:

Czwartek, 02.06.2016r.:

  • 17:00 – G2 Esports vs Origen
  • 19:00 – FC Schalke 04 vs Unicorns of Love
  • 21:00 – Fnatic vs Giants Gaming

 

Piątek, 03.06.2016r.:

  • 17:00 – Splyce vs Roccat
  • 19:00 – Giants Gaming vs G2 Esports
  • 21:00 – H2k Gaming vs FC Schalke 04

 

Początek transmisji dziś i jutro o 17:00 na kanale FRENZY w serwisie Twitch.tv.

Michał Bogacz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie