Klinsmann prowokuje: Copa America lepsze niż Euro!

Piłka nożna
Klinsmann prowokuje: Copa America lepsze niż Euro!
fot. PAP/EPA

W tym roku piłkarskie Euro ma poważną konkurencję. Dziś w nocy rozpoczyna się Copa America. Trener reprezentacji USA, Jurgen Klinsmann, stwierdził, że turniej z udziałem jego drużyny będzie ciekawszy od "rozrzedzonego Euro".

Zarówno UEFA, jak i COMMEBOL zwiększyły liczbę drużyn uczestniczących w kontynentalnych mistrzostwach. We Francji zagrają 24 zespoły, natomiast w Stanach Zjednoczonych bój o trofeum na 100-lecie Copa America stoczy 16 reprezentacji. Do drużyn z Ameryki Południowej oprócz USA dołączył również Meksyk, Panama, Kostaryka, Jamajka i Haiti.

Tego lata po raz pierwszy w historii oba turnieje nachodzą na siebie. Niemiecki trener "US-Teamu" jest przekonany, że Euro nie ma zdecydowanej przewagi, jak to było w przeszłości.

- Sześć drużyn z CONCACAF jest bardzo mocnych i silnych. A wszystkie ekipy z Ameryki Południowej są supermocarstwami. Zobaczcie, jak te zespoły walczą o cztery miejsca w kwalifikacjach do Mundialu. To jest dopiero siła! - powiedział Klinsmann.

- Myślę, że tegoroczna Copa ma więcej jakości niż dwudziestoczterozespołowe, rozcieńczone Euro - dodał mistrz Europy z 1996 roku, czym zaszokował wielu kibiców na całym świecie.

Copa America rozpocznie się dzisiejszej nocy meczem drużyny Klinsmanna z Kolumbią. Turniej potrwa do 27 czerwca.

JP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze