Antiga: To był pierwszy krok przygotowań do igrzysk

Inne
Antiga: To był pierwszy krok przygotowań do igrzysk
fot.PAP

Po meczu Polska - Iran (1:3) w turnieju kwalifikacyjnym siatkarzy do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro powiedzieli:

Raul Lozano (trener reprezentacji Iranu): "Jestem teraz przeszczęśliwy! To coś szczególnego, bo to historyczny moment dla Iranu. Od bardzo dawna kibice tego kraju czekali na to, kiedy ich drużyna siatkarska zagra w igrzyskach. Nie chcę dzisiaj rozmawiać o statystykach. Po prostu cieszę się z awansu. Teraz jest czas, by świętować sukces".

 

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): "Dla nas ten mecz był już pierwszym krokiem przygotowań do turnieju olimpijskiego. Mieliśmy awans zapewniony, więc motywacja u nas była całkowicie inna. Oczywiście siatkarze robili, co mogli, by wygrać. Jestem zadowolony z tego, jak moi zawodnicy zaprezentowali się w dwóch ostatnich setach".

 

Piotr Nowakowski (środkowy reprezentacji Polski): "To był dla nas trudny mecz. Mieliśmy już wcześniej wywalczony awans, więc mogliśmy wyjść na parkiet z uśmiechem na twarzy. Iran to bardzo dobry zespół. Ale jeśli byśmy wygrali dwie, trzy piłki więcej, wynik mógłby być całkowicie inny".

 

Saied Marouflakrani (kapitan reprezentacji Iranu): "Teraz czas na świętowanie. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się awansować na igrzyska. Cztery lata temu to nam się nie udało, przegraliśmy walkę o Londyn jedynym setem z Australią. To straszne wspomnienia. Tym bardziej, że teraz to dla wielu zawodników naszej reprezentacji ostatni moment, by dowiedzieć się, co to znaczy olimpijski turniej. Udało nam się już teraz przejść do historii".

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie