Euro 2016: Zakaz stadionowy dla... koguta

Piłka nożna
Euro 2016: Zakaz stadionowy dla... koguta
fot. PAP

Clément Tomaszewski - najsłynniejszy kibic reprezentacji Francji, znany głównie ze względu na koguta, którego zabierał na mecze międzypaństwowe, nie weźmie swojego zwierzaka na Euro 2016. 68-latek dostał oficjalne pismo od UEFA, w którym przeczytał, że ma zakaz wnoszenia Balthazara na stadion.

Clément Tomaszewski i jego kogut Balthazar od lat są symbolami kibicowskimi we Francji. UEFA nie miała jednak litości nawet dla takiej persony jak pan Tomaszewski i zakazała mu zabierać zwierzaka na stadion podczas Euro 2016. Europejska federacja piłkarska zagroziła również 68-letniemu kibicowi, że w wypadku przemycenia ptaka na stadion, będzie groziło mu natychmiastowe wydalenie z imprezy.

Sam zainteresowany Francuz w ostrych słowach odniósł się do decyzji UEFA. - Mój gniew jest olbrzymi (...) Powiedziano mi, że mój kogut jest legendą, ale i tak nie mogę go wnieść! Balthazar będzie obecny podczas wszystkich meczów Francji na Euro - zapowiada Tomaszewski. I deklaruje, że 8 czerwca przyjedzie pociągiem do Paryża z Balthazarem i będzie koczował na Polach Elizejskich, obok siedziby Francuskiej Federacji Piłkarskiej.

Czy rodzima federacja pomoże znanemu kibicowi i jego równie słynnemu ptakowi? Czasu zostało niewiele bo Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca meczem Francja - Rumunia...

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze