Początek pierwszego treningu Polaków we Francji wyglądał, jak przygotowania... kolarzy do Tour de France. W cieniu rozbitego przy boisku namiotu Biało-czerwoni rozgrzewali się na rowerkach stacjonarnych.

Po kilku minutach polscy piłkarze stawili się jednak na murawie i rozpoczęła się właściwa część zajęć. Mnóstwo czasu poświęcili Polacy na szlifowanie akcji skrzydłami, kończonych dośrodkowaniami. Obserwujący trening Włodzimierz Lubański podkreślał na antenie Polsatu Sport News, że to może być kluczowy element w inauguracyjnym spotkaniu z Irlandią Północną.

Z kolegami nie trenował Kamil Grosicki, który nabawił się kontuzji w poniedziałkowym meczu kontrolnym z Litwą. Indywidualnie, głównie truchtając wokół boiska, pracował Michał Pazdan. Oszczędniej siłami gospodarowali również Kuba Błaszczykowski i Krzysztof Mączyński.

Polscy piłkarze nie zapomnieli również o kibicach, którzy stawili się w La Baule. W pewnym momencie solidarnie posłali w trybuny piłki, które z pewnością będą cenną pamiątką dla fanów. I jeszcze a propos kibiców: na treningu Polaków zameldowali się sympatycy Paris Saint Germain, którzy demonstrowali napis "Robert, come to Paris", zachęcając napastnika Bayernu Monachium do przenosin do PSG.

Obszerne fragmenty treningu w załączonym materiale wideo!