Euro 2016: Polska policja przekroczyła francuską granicę

Piłka nożna
Euro 2016: Polska policja przekroczyła francuską granicę
fot. PAP

Grupa ośmiu spottersów, czyli policjantów zajmujących się współpracą z polskimi kibicami, jest już we Francji. Podczas piłkarskich mistrzostw Europy polscy oficerowie będą współpracować z miejscowymi służbami oraz monitorować incydenty z udziałem fanów.

Celem policjantów, którzy zajmują się na co dzień zabezpieczaniem imprez masowych, w tym głównie meczów piłkarskich, będzie m.in. czuwanie nad bezpieczeństwem polskich kibiców na stadionach oraz wspomaganie francuskich policjantów w zabezpieczeniu Euro 2016.

Polscy funkcjonariusze będą wykonywać zadania w Międzynarodowym Centrum Współpracy Policji w Lognes pod Paryżem oraz w miastach turniejowych. Razem z miejscowymi mundurowymi będą patrolować okolice stadionów, ulicznych parków, lotnisk i dworców. Będą także pomagać polskim kibicom w przełamywaniu barier językowych i w kontaktach np. z lokalną policją.

"Zadania spottersów będą polegać na obserwacji przybywających na teren Francji kibiców z Polski pod kątem ewentualnych zachowań niezgodnych z prawem, wspieraniu miejscowej policji w kontaktach z kibicami, wymianie informacji na temat ewentualnej obecności i ryzyka powodowanego przez kibiców konfliktowych oraz udzielaniu niezbędnej pomocy i wsparcia kibicom z Polski" - powiedział PAP st. asp. Robert Opas z Komendy Głównej Policji.

We wtorek piłkarska reprezentacja Polski wylądowała we Francji, gdzie w piątek rozpoczną się ME. Biało-czerwoni pierwszy mecz rozegrają w niedzielę w Nicei z Irlandią Północną. W grupie C francuskiego turnieju zagrają jeszcze z Niemcami (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukrainą (21 czerwca w Marsylii).

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie