21-letni przyjmujący w Resovii! Rzeszowianie zamknęli skład

Siatkówka
21-letni przyjmujący w Resovii! Rzeszowianie zamknęli skład
fot. CyfraSport
Dominik Depowski (na zdjęciu tyłem - z numerem 6) dołączy do pierwszego składu wicemistrza Polski

Dwuletni kontrakt z Asseco Resovią podpisał 21-letni przyjmujący Dominik Depowski. Tym samym wicemistrzowie Polski zamknęli skład na nowy 2016/2017 sezon.

Dominik Depowski to ósmy nowy zawodnik w ekipie trenera Andrzeja Kowala. Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z rzeszowskim klubem podpisali: Kanadyjczycy: Gordon Perrin i Gavin Schmitt, Serb Marko Ivović, Francuz Thibault Rossard a także Bartłomiej Lemański i Marcin Możdżonek.

Mierzący 200 cm wzrostu Depowski jest wychowankiem Błękitnych Ropczyce. W ub. sezonie grał w I-ligowym AGH Kraków, a rok wcześniej w AZS Politechnice Warszawskiej. Depowski jako junior był czołową postacią Resovii w Młodej Lidze. Ma on na koncie m.in. brązowy medal mistrzostw Polski kadetów (2012 rok), złoty (2014) i srebrny (2013) medal mistrzostw Polski juniorów, a także srebrny medal Młodej Ligi (2014).

Teraz w Asseco Resovii będzie piątym przyjmującym, po Ivovicu, Rossardzie, Perrinie i Jaeschke, a jego transfer związany jest z późniejszym powrotem Amerykanina do Rzeszowa. Thomas Jaeschke ma bowiem zapis w kontrakcie, że w tym roku musi skończyć studia i na Podkarpaciu ma stawić się dopiero w grudniu, gdy trwać już będą rozgrywki PlusLigi.

Przypomnijmy, że klub z Rzeszowa opuścili: Bartosz Kurek, Nikołaj Penczew, Dominik Witczak, Julien Lynnel, Russell Holmes, Olieg Achrem, Krzysztof Ignaczak. Łukasz Perłowski i Dmytro Paszycki maja ważne kontrakty ale wiadomo, że obaj zostaną wypożyczeni do innych klubów.

Klub z Rzeszowa oficjalnie pożegnał też trójkę zawodników z najdłuższym stażem, którzy grali w Asseco Resovii: Łukasza Perłowskiego, który niemal całą swoją karierę związany był z klubem z Rzeszowa (od 2002 roku w Resovii), Krzysztofa Ignaczaka (od 2007 roku) i Oliega Achrema (od 2009). Były już kapitan ekipy z Podkarpacia po tym jak nie zaakceptował nowej umowy z Asseco Resovią wybrał roczną ofertę z Halkbanku Ankara, natomiast Ignaczak z którym rzeszowski klub nie przedłużył kontraktu nie wyklucza dalszej gry (ponoć otrzymał propozycję z PGE Skry Bełchatów).

 - Perła, Igła, Alek. Tworzyliśmy z sukcesami współczesną historię Asseco Resovii, wspaniałego klubu ze wspaniałymi kibicami. Zdobycie po 37 latach mistrzostwa Polski dowodzi, że byliście częścią świetnej drużyny. Obrona złotego medalu pokazała Wasz charakter, natomiast odzyskanie tytułu mistrza Polski potwierdziło, że jesteście graczami wybitnymi. Współpraca z Wami była dla mnie ogromnym wyzwaniem – dziękował zawodnikom za współpracę na stronie klubowej, trener Andrzej Kowal.

psl, plusliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie