Nawrocki: Zrobimy wszystko, by wygrać we Włocławku

Siatkówka
Nawrocki: Zrobimy wszystko, by wygrać we Włocławku
fot. pzps.pl

"Wszystko, co zaprezentowaliśmy w ubiegłym tygodniu, motywacja i „team spirit”, pokażemy również we Włocławku. Mamy świadomość, że zagramy z mocnymi zespołami, które grają o finał i prezentują wysoki poziom. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby tutaj wygrać" - powiedział przed turniejem World Grand Prix selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.

Poza gospodyniami zobaczymy dwóch uczestników igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro – Argentynę i Portoryko oraz reprezentację Kenii. Dla trenera reprezentacji Polski Jacka Nawrockiego miasto jest szczególnym miejscem. Przed ćwierćwieczem grał w miejscowej Włocłavii w II lidze. - Mam nadzieje, że pozostawiłem po sobie dobre wrażenie i że nasza reprezentacja zrobi wszystko, aby podtrzymać je w World Grand Prix – mówił polski szkoleniowiec na dzisiejszej konferencji prasowej.

Na konferencji prasowej powiedzieli:

Mercy Moim (kapitan reprezentacji  Kenii): Po pierwsze dziękuję Polsce za ciepłe przyjęcie. Teraz gramy w drugim turnieju World Grand Prix. Wiemy, że przegrałyśmy w pierwszej rundzie, ale to nie oznacza końca. Przyjechałyśmy tutaj żeby zwyciężać i pozostać w drugiej dywizji. Wszystkim przeciwniczkom życzę powodzenia.

David Lung’aho (trener reprezentacji Kenii): Bardzo cieszymy się, że tutaj jesteśmy, warunki są wspaniałe i nawet pogoda jest taka jak u nas. To, że jesteśmy w drugiej grupie World Grand Prix to dla nas coś wspaniałego. Nie zagraliśmy dobrze w pierwszej rundzie, ale jesteśmy tutaj żeby walczyć i nie poddawać. Zrobimy wszystko, aby wygrać i wynieść jak najwięcej z tego turnieju.

Guilermo Ordouna (trener reprezentacji  Argentyny): Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że gramy w Polsce. Chcę pogratulować organizatorom, bo warunki są świetne – zarówno hotel, jak i hala. Ten turniej jest dla nas bardzo ważny, bo istotne dla nas są mecze na najwyższym międzynarodowym poziom. Będziemy grali na igrzyskach i musimy robić postępy z meczu na mecz.  W ten weekend grają tutaj bardzo mocne drużyny to niezwykle ważne, aby zagrać dobrze przeciwko tym drużynom. Chcę pogratulować Portoryko awansu do igrzysk w Rio. Życzę również wszystkim powodzenia.

Emilce Sosa (kapitan reprezentacji Argentyny): Bardzo się cieszę, że znowu gramy w Polsce, Ten turniej jest bardzo ważny dla nas, musimy grać lepiej niż w ubiegłym tygodniu, mamy teraz kolejną szansę i chcemy ją jak najlepiej wykorzystać.

Joanna Wołosz (kapitan reprezentacji Polski): Jesteśmy po pierwszym turnieju, który był dla nas całkiem udany, mimo że nie wygrany. Nasz cel się nie zmienił. Chcemy dotrzeć do finału World Grand Prix, więc mam nadzieję, że zagramy ten turniej równie dobrze, a nawet i lepiej niż w Zielonej ponieważ wciąż jesteśmy na etapie budowania zespołu. Ja ze swojej strony, jako kapitan drużyny, mogę zapewnić że będziemy walczyć w każdym meczu, tak aby kibice którzy przybędą do hali byli zadowoleni. Mam nadzieję, że na końcu będziemy cieszyć się z wyniku i będziemy mogły przygotowywać się do finałów.

Jacek Nawrocki (trener reprezentacji Polski): Chciałbym podziękować gospodarzom za przyjęcie. Czujemy się tutaj bardzo dobrze, mamy wszystko czego potrzebujemy aby odpowiednio przygotować się do turnieju. Włocławek jest dla mnie ważnym miejscem. Grałem tutaj przed 25 laty w II-ligowej Włocłavii. Mam nadzieje, że pozostawiłem po sobie dobre wrażenie i że nasza reprezentacja zrobi wszystko, aby podtrzymać je w World Grand Prix. Wszystko, co zaprezentowaliśmy w ubiegłym tygodniu, motywacja i „team spirit”, pokażemy i tutaj. Mamy świadomość, że zagramy z mocnymi zespołami, które grają o finał i prezentują wysoki poziom. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby tutaj wygrać.

Yarimar Rosa (kapitan reprezentacji  Portoryko):  Bardzo cieszymy się, że możemy zagrać we Włocławku. Jesteśmy dobrze przygotowane. Znamy nasze słabe punkty nad którymi pracujemy. Przygotowujemy się do igrzysk. Potrzebujemy ogrania i dlatego każdy kolejny mecz jest szansą nad poprawieniem formy zespołu. Bardzo dziękujmy organizatorom za wspaniałe warunki jakie nam tutaj zapewniono.

Juan Carlos Nunez (trener reprezentacji  Portoryko):  Jesteśmy wdzięczni za kolejną szansę gry w Polsce, gdzie mamy wyśmienite warunki, a organizacja jest na najwyższym poziomie. Dla nas to bardzo ważny tydzień, bo musimy pozostać skoncentrowani i wykorzystać każdy z meczów przeciwko europejskim drużynom, aby jak najlepiej przygotować się do igrzysk. Mamy opracowany program przygotowań, który realizujemy i ten weekend też będzie jego częścią, a celem jest poprawa naszej gry.

 

Transmisje meczów World Grand Prix siatkarek (10-12.06, Włocławek) na sportowych antenach Polsatu.

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze