WT w Hamburgu: Dwie polskie pary w fazie pucharowej

Siatkówka
WT w Hamburgu: Dwie polskie pary w fazie pucharowej
fot. FIVB

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowali bezpośrednio do 1/8 finału turnieju World Tour Major w Hamburgu. W barażu o "16" wystąpią Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz.

Fijałek (UKS SMS Łódź) i Prudel (TS Volley Rybnik) pokonali w grupie B Niemców Lorenza Schumanna i Juliusa Thole 2:0 (21:8, 21:15), Meksykanów Lombardo Ontiverosa i Juana Virgena 2:1 (18:21, 21:13, 15:12) oraz Reindera Nummerdora i Christiaana Varenhorsta 2:1 (21:18, 19:21, 17:15). Z notowanym wysoko duetem Holendrów wygrali po raz pierwszy w karierze.

 

"Wszystkie trzy nasze mecze z nimi kończyły się w trzech setach. Jedyna różnica polega na tym, że tym razem to my wygraliśmy decydującą partię. Wszystkie turnieje WT, które zostały nam w drodze do igrzysk są ważne. W Hamburgu chcemy jeszcze poprawić swoje notowania w olimpijskim rankingu" - zaznaczył Prudel.

 

On i jego boiskowy partner w niedzielę w szwajcarskiej miejscowości Biel wywalczyli - po raz drugi w karierze - brązowy medal mistrzostw Europy.

 

Trzecie miejsce w grupie G, dające awans do barażu, zajęli w Hamburgu Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Szałankiewicz (Stakolo Staszów). Polscy kwalifikanci ulegli świeżo upieczonym mistrzom Starego Kontynentu Włochom Paolo Nicolaiowi i Daniele Lupo 0:2 (21:23, 17:21) oraz Łotyszom Heraldsowi Regzie i Martinsowi Plavinsowi 1:2 (19:21, 21:15, 10:15), a wygrali z Austriakami Clemensem Dopplerem i Alexandrem Horstem 2:0 (21:16, 28:26).

 

Rywalizacja w fazie pucharowej rozpocznie się w piątek. W eliminacjach odpadli Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź) i Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława). Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) oraz Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie) i Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) wycofali się z planowanego startu z powodu odniesionych w poprzednim tygodniu kontuzji Kołosińskiej i Łosiaka.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie