Copa America: Brazylia okradziona z ćwierćfinału!

Reprezentacja Brazylii przegrała z Peru 0:1 i nie awansowała do ćwierćfinału Copa America. Jedynego, bardzo kontrowersyjnego gola strzelił Raul Ruidiaz, który przy trafieniu ewidentnie pomógł sobie ręką. W drugim spotkaniu Ekwador rozbił Haiti 4:0 i zajął drugie miejsce w grupie B.

Brazylijczycy przez pierwsze 45 minut dominowali i nic nie zapowiadało, że sytuacja w drugiej połowie ulegnie zmianie. Po przerwie z większym animuszem zaatakowali Peruwiańczycy, aż w końcu w 75. minucie dopięli swego. Rajd Andy'ego Polo wykończył Ruidiaz. Ten gol nie powiniej zostać jednak uznany. Piłkarz wyraźnie, wręcz bezczelnie wepchnął futbolówkę do bramki. Peru pierwszy raz od 1975 roku pokonało Canarinhos, a w ćwierćfinale zmierzy się z Kolumbią.

Brazylia – Peru 0:1 (0:0)

Bramka: Ruidiaz 75’

Drugą ekipą, która awansowała z grupy B jest Ekwador, który rozbił Haiti 4:0. Jego rywalem w ćwierćfinale będzie USA.

Ekwador - Haiti 4:0 (2:0)

Bramki: Valencia 11', Ayovi 20', Noboa 57', Valencia 78'