Grali Polacy, więc kibice... zużyli mniej wody

Piłka nożna
Grali Polacy, więc kibice... zużyli mniej wody
fot. PAP

Podczas niedzielnego meczu polskich piłkarzy z Irlandią Północną w mistrzostwach Europy zapotrzebowanie na wodę w Siemianowicach Śląskich, Chorzowie i Katowicach bardzo spadło - wynika z danych Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

Pobór wody wzrósł nagle w przerwie i po zakończeniu spotkania - wynika z danych Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

 

"Okazało się, że w trakcie 90 minut meczu zapotrzebowanie na wodę było bardzo niskie i gwałtownie rosło w trakcie przerwy i po zakończeniu. To efekt tego, że na czas meczów, zwłaszcza polskiej reprezentacji, zamiera życie w kuchniach i łazienkach. Potwierdziło się, że ponad 50 procent wody w domowych gospodarstwach zużywana jest w ubikacjach" - powiedział rzecznik GPW Piotr Biernat.

 

Dodał, że firma będzie też monitorowała zużycie podczas meczów Polaków z Niemcami i Ukrainą. "Z tych danych wynika, że następuje gwałtowny skok, zużycie wzrasta niemal dwukrotnie. Taki gwałtowny skok nie powoduje żadnych perturbacji w dostawach wody. Nasze urządzenia sobie z tym radzą. Jesteśmy przygotowani, bo podobne sytuację przeżywamy przy okazji wielu głośnych wydarzeń kulturalnych, religijnych a nawet politycznych, które są transmitowane" - stwierdził rzecznik.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze