WT: Polki bez powodzenia w kwalifikacjach

Siatkówka
WT: Polki bez powodzenia w kwalifikacjach
fot. PAP

Pierwszy dzień turnieju World Tour Grand Slam w siatkówce plażowej w Olsztynie był nieudany dla żeńskiej części polskiej reprezentacji - trzy pary nie przebrnęły przez kwalifikacje do turnieju głównego i pożegnały się z zawodami.

Wtorkowe kwalifikacje rozpoczęły się od porażki duetu Agata Trybuła i Monika Gorzka z Czeszkami Haną Tresnakovą i Anną Dostalovą 0:2 (16:21, 16:21). Ani jednego seta nie rozstrzygnęły też na swoją korzyść Agnieszka Wołoszyn i Aleksandra Zdon, które przegrały z Ukrainkami Inną i Iryną Machno 0:2 (11:21, 7:21).

 

Mecz w 1. rundzie eliminacji wygrały natomiast Agnieszka Adamek i Natalia Gruszczyńska, które zwyciężyły siatkarki z RPA Lucianę Pierangeli i Simone Sittig 2:0 (21:10, 21:10). W drugim, decydującym spotkaniu Polki przegrały jednak z doświadczonym brazylijskim duetem Maria Antonelli i Liliane Maestrini 0:2 (9:21, 6:21) i odpadły z rozgrywek.

 

W rozpoczynającym się w środę turnieju głównym kobiet zagrają natomiast trzy inne polskie pary. We wstępnej fazie zawodów nie musiały uczestniczyć: Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg, a dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. "dzikiej karcie" również Katarzyna Kociołek i Martyna Wardak.

 

Kibice największe nadzieje wiążą ze startem brązowych medalistek ubiegłorocznych mistrzostw Europy Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej. Ze względu na niedawną kontuzją Kołosińskiej te zawodniczki "z ostrożnością" podchodzą jednak do gry w turnieju Grand Slam w Olsztynie.

 

W środę rozgrywane będą również eliminacje par męskich. Finał rywalizacji pań zaplanowano na sobotę, a panów na niedzielę. Pula nagród sięga 800 tys. dolarów.

 

Turniej WT odbywa się na plaży nad jeziorem Ukiel w Olsztynie po raz drugi. Wcześniej, przez wiele lat gospodarzem tej imprezy były Stare Jabłonki - wioska położona koło Ostródy.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie