Rio 2016: 469 bokserów powalczy o 39 "biletów" w kwalifikacjach w Baku

Inne
Rio 2016: 469 bokserów powalczy o 39 "biletów" w kwalifikacjach w Baku
fot. PAP

469 bokserów ze 105 krajów, w tym sześcioosobowa reprezentacja Polski, rozpocznie w czwartek udział w Baku w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk. Pięściarze powalczą o 39 "biletów" w dziesięciu kategoriach.

W azerskiej stolicy wystąpią Maciej Jóźwik (52 kg, Skorpion Szczecin), Adrian Kowal (56 kg, Olimp Lublin), Mateusz Polski (60 kg, Róża Karlino), Daniel Adamiec (69 kg, Rushh Kielce), Arkadiusz Szwedowicz (81 kg, Skorpion Szczecin) i Igor Jakubowski (91 kg, Zagłębie Konin).

W wagach, w których wystartują Jóźwik, Kowal, Polski, Adamiec i Szwedowicz jest po pięć miejsc na olimpiadę. Z kolei wicemistrz Europy Jakubowski musi zwyciężyć w Baku, aby zakwalifikować się na IO.

Do tej pory pewny występu w Rio jest tylko drugi z polskich srebrnych medalistów ubiegłorocznych ME Tomasz Jabłoński (75 kg). Awans wywalczył z rankingu ligi World Series of Boxing. Występował w rozgrywkach w drużynie Rafako Hussars Poland.

Ostatni bokserski turniej kwalifikacyjny odbędzie się w lipcu w Wenezueli. Prawo występu w nim mają także pięściarze zawodowi.

JP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie