Kołtoń: Boniek chwali Milika i Kapustkę, czyli przyszłość będzie nasza!

Piłka nożna
Kołtoń: Boniek chwali Milika i Kapustkę, czyli przyszłość będzie nasza!
fot. Cyfrasport

Zbigniew Boniek - ostatnio... ostatni chwalący personalnie - dla "La Gazzetta dello Sport": "Milik to napastnik kompletny". "Kapustka i Linetty również zajdą daleko". Pytany o mecz Polska - Niemcy: "Pokonanie Niemiec dałoby niesamowity impuls dla całej polskiej piłki".

Tytuł wywiadu: "W Polsce tylko Polacy, a przyszłość będzie nasza". Prezes PZPN: "Jestem przeciwny naturalizacji - chcemy rozwijać szkółki piłkarskie w całej Polsce". Pytany o Thiago Cionka - urodzonego w Brazylii - Boniek zaznacza: "Nie przyjął obywatelstwa dla swoich interesów - gdy trafił do Polski i grał w naszej lidze, nawet nie śnił, że może kiedyś zagrać w reprezentacji".

Na koniec jeszcze słowo o Miliku. Dziennikarz "La Gazzetta dello Sport" mówi: "Robert Lewandowski to król, a Arek Milik prawdziwy książę". Zibi: "Milik umie strzelać gole, ma ładne stopy (w oryginale "piedi bouni", a Włosi takim hasłem komplementują technicznych piłkarzy), potrafi strzelać głowa, to napastnik kompletny".


Prezes federacji znowu sobą w wywiadach, bo w Nicei powiedział do kamery Polsatu Sport i to już po zwycięstwie: "Nic się nie stało". W Paryżu pytany przeze mnie o koncentrację w Nicei przed Irlandią Północną odparł: "Koncentracja? To na pewno, ale muszę przyznać, ze byłem nawet spięty". O oddechu świadczy powrót na Twittera i wpis w czwartek przed Niemcami: "Gramy z Irlandia Północna, wszyscy drżą o wynik, gramy z mistrzami świata, Niemcami, wszyscy liczą na zwycięstwo. Kocham Was, piękny kraj - POLSKA". Piękny i nasz!

Roman Kołtoń z Francji, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze