Zwycięskie otwarcie biało-czerwonych! Bułgaria pokonana w Lidze Światowej

Siatkówka

W swym pierwszym występie w tegorocznej edycji Ligi Światowej Polscy siatkarze wygrali w Kaliningradzie z Bułgarią 3:1. Pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Plamena Konstantinowa, ale w kolejnych na parkiecie dominowali biało-czerwoni. W sobotę Polacy zmierzą się z Rosją, która w pierwszym meczu uległa 0:3 Serbii.

Polscy siatkarze mierzyli się wcześniej z Bułgarią przed miesiącem - 17 maja, w pierwszym spotkaniu rozgrywanego w Tauron Arenie Kraków XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Podopieczni trenera Antigi przegrali wówczas 2:3  (21:25, 25:21, 21:25, 26:24, 12:15). Mistrzowie świata przyjechali do Kaliningradu w mocno okrojonym składzie, bez kapitana Michała Kubiaka i rozgrywającego Fabiana Drzyzgi. Stephane Antiga dał szansę zawodnikom, którzy wcześniej rzadko pojawiali się w składzie (m.in. Bartosz Bednorz i libero Damian Wojtaszek).

 

Premierowa odsłona zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Bułgarów. Po wyrównanym początku, podopieczni Plamena Konstantinowa wypracowali sobie dwa oczka zaliczki na pierwszej przerwie, a w środkowej części seta powiększali przewagę (12:16). W końcówce popełniający wiele błędów własnych Polacy nie byli już w stanie nawiązać walki i przegrali 19:25.

 

W drugiej partii role się odwróciły: biało-czerwoni poprawili przyjęcie, skutecznie grali Bartosz Bednorz i Dawid Konarski, który nękał rywali również zagrywką, a efektem był odwrotny wynik - 25:19 dla Polski. W kolejnych partiach gra biało-czerwonych jeszcze się rozkręcała. Mistrzowie świata, po wyrównanych początkach setów, wypracowywali sobie kilka punktów zaliczki i nie pozwalali rywalom w dalszej części złapać punktowego kontaktu. Polacy, mimo iż grali w mocno przebudowanym składzie, efektownie ograli rywali 25:17, następnie 25:19 i w całym meczu 3:1.

 

W drugim spotkaniu turnieju gospodarze imprezy - Rosjanie przegrali z Serbią 0:3 (22:25, 34:32, 17:25).

 

W obecnym sezonie - w związku z igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia) Liga Światowa jest rozgrywana w zmienionej formule. W elicie każda z drużyn startuje w trzech turniejach (Polska w Kaliningradzie, Łodzi i Nancy), a w każdym z nich rozgrywa po trzy spotkania. Awans do Final Six uzyska pięć najlepszych drużyn oraz reprezentacja Polski - gospodarz turnieju finałowego, który zostanie rozegrany od 13 do 17 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

Podopieczni Stephane Antigi start w tegorocznej edycji Ligi Światowej rozpoczęli w Kaliningradzie meczem z Bułgarią. W kolejnych grach zmierzą się z Rosją (18.06) i Serbią (19.06). W kolejnym turnieju, który zostanie rozegrany w Łodzi (24-26.06) rywalami biało-czerwonych będą Argentyna, Francja oraz ponownie Rosja. Na zakończenie fazy interkontynentalnej Polacy zmierzą się w Nancy z Brazylią, Belgią i Francją (1-3 lipca).

 

POLSKA - BUŁGARIA 3:1 (19:25, 25:19, 25:17, 25:19)

 

Polska: Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk - Damian Wojtaszek (libero) oraz Maciej Muzaj, Paweł Woicki.
Bułgaria:
Svetoslav Gotsev, Todor Skrimov, Georgi Seganov, Viktor Yosifov, Nikolay Penchev, Tsvetan Sokolov - Vladislav Ivanov (libero) oraz Trifon Lapkov, Metodi Ananiew, Lubomir Agontsev, Miroslav Gradinarov, Rozalin Penchev.

jb, RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie