"Proces kwalifikacji do igrzysk olimpijskich zakończył się 5 czerwca, więc nie mieliśmy zbyt dużo czasu na przygotowanie się do Ligi Światowej. Mieliśmy tylko kilka dni wolnego między turniejami" - powiedział na konferencji prasowej przed turniejem w Kaliningradzie selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga.

 

Polacy w pierwszym turnieju tegorocznej edycji Ligi Światowej zmierzą się z drużynami Bułgarii, Rosji oraz Serbii. Na początek Bułgarzy. Polscy siatkarze mierzyli się ostatnio z Bułgarią przed miesiącem - 17 maja, w pierwszym spotkaniu rozgrywanego w Tauron Arenie Kraków XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Podopieczni Stephane Antigi przegrali wówczas 2:3  (21:25, 25:21, 21:25, 26:24, 12:15). Czy w Kaliningradzie Polacy zdołają zrewanżować się rywalom za tamtą porażkę?

 

"W tym sezonie gramy zarówno w Lidze Światowej, jak i Lidze Europejskiej. Niestety nie zakwalifikowaliśmy się do igrzysk olimpijskich, więc wykorzystamy ten czas na szkolenie młodych zawodników, którzy w przyszłości będą występować w reprezentacji Bułgarii" - stwierdził przed starciem z biało-czerwonymi trener reprezentacji Bułgarii Plamen Konstantinow.

 

Transmisja meczu Ligi Światowej Polska - Bułgaria w piątek w Polsacie (od godziny 17.25), Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News (od godziny 16.30).