Co słychać w reprezentacji Czech?

 

Czesi w pierwszej kolejce postawili się Hiszpanii, ale mimo to ulegli 0:1. Nasi południowi sąsiedzi fatalnie zaczęli drugi mecz z Chorwacją, przegrywając już 0:2. Świetne zmiany trenera Vrby przyniosły jednak Czechom remis i jeden, możliwe że decydujący punkt. Teraz rodzi się szansa na awans do 1/8 finału. Żeby jednak grać dalej czeska drużyna musi wygrać z Turcją. Jeżeli udałoby im się zwyciężyć przewagą dwóch bramek, a Chorwacja przegra z Hiszpanią to Czesi mogą się nawet uplasować na drugim miejscu w grupie D.

 

Co słychać w reprezentacji Turcji?

 

Dla Turków turniej we Francji to pasmo porażek. Z drużyną Fatiha Termia wiązano duże nadzieje, ale już pierwszy mecz z Chorwacją zweryfikował ich formę. Potem przyszedł blamaż 0:3 z Hiszpanią i szanse Turcji na awans do fazy pucharowej spadły niemal do zera. Reprezentacja znad Bosforu pokazała jednak eliminacjami do Euro, że potrafi wychodzić z beznadziejnych sytuacji. Czy tym razem również podniosą się z kolan?

 

Co mówi historia?

 

Dotychczas obie reprezentacje spotkały się ze sobą 19 razy (licząc występy Czechosłowacji). Historia stoi za Czechami, którzy wygrali dwanaście starć, cztery mecze padły łupem Turków, a trzykrotnie był remis. Na dużym turnieju będzie to dopiero ich drugi pojedynek. W 2008 roku w grupie lepsi byli Turcy, którzy przegrywali już 0:2, by ostatecznie wygrać 3:2. Wtedy Turcja odpadłą dopiero w półfinale z Niemcami.

 

Przewidywane składy

 

Czechy: Petr Cech - Pavel Kaderabek, Tomas Sivok, Roman Hubnik, David Limbersky - Jaroslav Plasil, David Pavelka - Theodor Gebre Selassie, Vladimir Darida, Ladislav Krejci - Milan Skoda.

 

Turcja: Volkan Babacan - Gokhan Gonul, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin - Selcuk Inan - Olcay Sahan, Ozan Tufan, Oguzhan Ozyakup, Arda Turan - Burak Yilmaz.

 

Powiedzieli

 

Nuri Sahin: "To nie jest nasz koniec. Dopóki istnieje jakakolwiek szansa, będziemy walczyć".

 

Pavel Kaderabek: "Dla nas to mecz o wszystko. Potrzebujemy zwycięstwa, więc jeśli wygramy, to na 90 procent znajdziemy się w rundzie pucharowej".

 

Transmisja meczu Czechy – Turcja o godzinie 21.00 w Polsacie Sport 3! Komentuje Piotr Przybysz