ME w szermierce: Polacy poza pierwszą dziesiątką

Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) zajął 13. miejsce i był najlepszym polskim szpadzistą w turnieju indywidualnym szermierczych mistrzostw Europy. W Toruniu do 1/8 finału awansował też Mateusz Nycz (Piast Gliwice), który został sklasyfikowany na 16. pozycji.

Zawrotniak wygrał cztery z pięciu walk w grupie, w 1/32 finału pokonał 15:7 Szweda Christiana Gustavssona, a w następnym pojedynku 15:13 wicelidera światowego rankingu Włocha Enrico Garozzo. W 1/8 finału krakowianin przegrał 8:15 z Rosjaninem Wadimem Anochinem. Z kolei Nycz wyeliminował 15:14 Hiszpana Yulena Pereirę i 15:8 Czecha Pavla Pitrę, natomiast w walce o ćwierćfinał uległ 9:13 mistrzowi Europy sprzed sześciu lat z Lipska Jean-Michel Lucenay'emu z Francji.

W gronie 93. szpadzistów 40. był Krzysztof Mikołajczak (St. Szerm. Legia Warszawa), który w 1/32 finału poniósł porażkę 13:15 z Estończykiem Juri Salmem. Jedynym Polakiem, który musiał walczyć w 1/64 finału był Karol Kostka. Zawodnik AZS AWF Kraków przegrał w tej fazie 7:8 z Hiszpanem Alvaro Ibanezem i ostatecznie wywalczył 65. lokatę.

47. pozycję zajął reprezentujący Norwegię wicemistrz olimpijski Bartosz Piasecki, który w 1/32 finału przegrał z Ukraińcem Bogdanem Nikiszinem 6:15 W piątek biało-czerwoni będą jeszcze rywalizować w Toruniu w turnieju drużynowym.