Rio 2016: Socha, Kozaczuk, Jóźwiak i Puda w drużynie szablistek

Inne
Rio 2016: Socha, Kozaczuk, Jóźwiak i Puda w drużynie szablistek
fot. PAP

Aleksandra Socha, Małgorzata Kozaczuk (obie AZS AWF Warszawa), Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań) i Marta Puda (TMS Sosnowiec) znalazły się w zatwierdzonym we wtorek przez zarząd Polskiego Związku Szermierczego składzie drużyny szablistek na igrzyska w Rio de Janeiro.

W zawodach indywidualnych Polskę będą reprezentować Socha, która po raz czwarty wystąpi w igrzyskach, Kozaczuk i Jóźwiak. Puda zostanie zgłoszona dodatkowo do turnieju drużynowego, w którym rywalkami biało-czerwonych w ćwierćfinale będą Amerykanki bądź Francuzki, o czym zdecyduje losowanie. - Decydujący wpływ na wybór czwartej zawodniczki do zespołu miały statystyki z występów w latach 2013-16. Marta Puda dobrze spisywała się meczach drużynowych, miała pozytywne wskaźniki w walkach z potencjalnymi pierwszymi przeciwniczkami, stąd taka decyzja zarządu związku - powiedział PAP dyrektor generalny PZS Jacek Słupski.

 

We wtorek kadra prowadzona przez trenera Norberta Jaskota rozpoczęła zgrupowanie w Wałczu. Później trenować będzie jeszcze w Spale i Władysławowie. 28 lipca odleci do Brazylii. Olimpijski turniej indywidualny zaplanowano na 8 sierpnia, a drużynowy odbędzie się pięć dni później.

 

Z polskich szermierzy w igrzyskach wystąpi jeszcze tylko florecistka Hanna Łyczbińska (KU AZS-UAM Poznań).

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze