Euro 2016: Reykjavik świętuje! Gorące powitanie islandzkich piłkarzy

Piłka nożna
Euro 2016: Reykjavik świętuje! Gorące powitanie islandzkich piłkarzy
fot. youtube/viral everywhere

Tysiące kibiców reprezentacji Islandii przywitały piłkarzy powracających do ojczyzny z mistrzostw Europy we Francji. Pomimo wysokiej porażki z gospodarzami 2:5 w niedzielnym ćwierćfinale, zawodnicy z wyspy liczącej 332 tys. mieszkańców mają status bohaterów.

Na położonym w centrum Reykjaviku wzgórzu Arnarholl oraz na ulicach miasta na piłkarzy wyczekiwały dziesiątki tysięcy fanów zachwyconych występem drużyny. Debiutujący w tej imprezie zespół przegrał tylko jeden z pięciu meczów, a w 1/8 finału sensacyjnie wyeliminował Anglię (2:1). - Mieliśmy we Francji jakieś pojęcie o tym, jak reagują kibice w kraju. Ale widok tych wszystkich ludzi na drodze z lotniska i w centrum, machających do nas, to po prostu coś fantastycznego - powiedział telewizji RUV selekcjoner Lars Lagerbaeck.

 

 

Na Euro 2016 furorę zrobiła nie tylko piłkarska reprezentacja, ale też jej kibice. Zapadli w pamięć dzięki charakterystycznemu, wyróżniającemu się sposobowi dopingowania swoich idoli, ale też tym, że do Francji pojechało... ponad 10 procent narodu. Oszacowano, że na turniej przyjechało ok. 40 tysięcy mieszkańców wyspy, z których na trybunach podczas meczów Islandii zasiadało nawet osiem tysięcy.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze