Kat polskich siatkarzy! Tak gra nowy zawodnik Asseco Resovii (WIDEO)

Thibault Rossard zdobył w sobotnim meczu z reprezentacją Polski 20 punktów (14 atakiem + 1 blokiem + 5 asów serwisowych). Więcej razy w tym meczu punktował tylko Earvin N’Gapeth - 22. Rossard zaczął mecz jako rezerwowy, ale jeszcze w pierwszym secie zastąpił Antonina Rouziera. Później schodził tylko na chwilę, gdy Laurent Tillie dokonywał podwójnych zmian. Zobaczcie najlepsze akcje nowego gracza Asseco Resovii!

Warto także przypomnieć, że Rossard zagrał niezłe zawody już w Łodzi, gdy Francja wygrała z Polską 3:0 (21 pkt, najwięcej obok Bartosza Kurka w całym meczu), ale ten występ nie był może aż tak spektakularny jak w Nancy (tu miał 5 asów, jego akcje skończyły 2 sety...). W obu meczach "przedstawił się" polskim kibicom i pokazał, że to Asseco Resovia zrobiła świetny ruch transferowy.

Rossard ma dwadzieścia dwa lata i jest nominalnym przyjmującym. Gra jednak również jako atakujący, a trener Francuzów Laurent Tillie ustawia go na tej pozycji jako zmiennika Rouziera. Uznawany za jeden z największych talentów we Francji, ostatni sezon występował w Arago de Sète VB (wicemistrzostwo Francji, tytuł MVP fazy zasadniczej ligi francuskiej).

Pochodzi z siatkarskiej rodziny, a jego kuzynem jest Nicolas Rossard - libero, który znalazł się w składzie złotej drużyny Francuzów na mistrzostwa Europy 2015 (pierwszym libero był tam oczywiście Jenia Grebennikov, najlepszy na tej pozycji w ME).

Najlepsze akcje Rossarda przeciwko Polsce w załączonym materiale wideo.