Wójtowicz o transferze Kurka: Japonia to dobry kierunek dla atakującego

Siatkówka
Wójtowicz o transferze Kurka: Japonia to dobry kierunek dla atakującego
fot. Cyfrasport

Mistrz olimpijski (1976) i świata (1974) w siatkówce Tomasz Wójtowicz pochwala wybór Bartosza Kurka i uważa, że Japonia to dobry kierunek dla atakującego. Tam trenuje się ciężko i długo. Nie powinien sportowo stracić, a może zyskać - powiedział.

Na pewno w Japonii liga wygląda inaczej. Tam stawiają na zawodników, którzy dużo atakują i zdobywają punkty. To jest atrakcja dla kibiców - dodał.

 

W poniedziałek Bartosz Kurek oficjalnie podpisał kontrakt z JT Hiroszima Thunder. 27-letni atakujący jest drugim Polakiem, który od przyszłego sezonu będzie grać w „Kraju Kwitnącej Wiśni”. Wcześniej umową z Panasonic Panthers związał się Michał Kubiak.

 

To popularny kierunek dla siatkarzy, którzy zdobywają dużo punktów. Bo właśnie tego wymaga się od zagranicznych zawodników. Bartek jest już doświadczonym graczem, ale uważam, że w Azji też może się jeszcze czegoś nauczyć, a taki wyjazd nie powinien mu zaszkodzić - zaznaczył Wójtowicz.

 

Jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy jest zdania, że w Japonii czeka Kurka spore wyzwanie.

 

Przede wszystkim liczba ataków się zwiększy, bo większość piłek będzie skierowana właśnie w jego kierunku. Pobije na pewno jakieś rekordy, może nawet całej ligi. Pod tym względem to dobrze, bo nie zapomni atakować. Japończycy też grają bardzo dobrze w obronie, więc będzie musiał się starać wbić piłkę w boisko. Myślę, że taki wyjazd na pewno nie zaszkodzi. Dodatkowo wiadomo, że Japończycy trenują ciężko i długo, a to wyjdzie tylko na dobre - powiedział.

 

O transferze Kurka do Japonii mówiło się już jakiś czas, ale do tej pory nikt tego oficjalnie nie potwierdzał. Zeszły sezon mistrz Europy 2009 grał w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Ma na koncie także występy w lidze włoskiej (Cucine Lube) i rosyjskiej (Dynamo Moskwa).

 

Kurek w Azji jest gwiazdą. Już w trakcie niedawnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk wiele Japonek przychodziło na mecze, by kibicować Polakom. Przynosiły nawet ze sobą transparenty z nazwiskiem polskiego atakującego.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze