Plusliga: Hala wicemistrzów Polski będzie rozbudowana

Siatkówka
Plusliga: Hala wicemistrzów Polski będzie rozbudowana
fot. Cyfrasport

W przyszłym roku rozpocząć ma się przebudowa hali Podpromie w Rzeszowie. Po rozbudowie obiekt będzie mógł pomieścić o ok. 3 tys. więcej kibiców. W sumie mecze wicemistrzów Polski w siatkówce drużyny Asseco Resovii oglądać będzie mogło ok. 7 tys. osób.

W czwartek w hali zorganizowano konferencję prasową, na której zaprezentowano projekt koncepcyjny rozbudowy obiektu.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc tłumaczył, że powiększenie hali jest konieczne, aby mogły się w niej odbywać imprezy sportowe na najwyższym poziomie. „Mamy znakomitych siatkarzy, mistrzów świata i kibicom należy się, żeby oglądali zawody na poziomie nie tylko ligowym, ale również światowym” - dodał.

Marcin Bonczyk z firmy Archimedia, która przygotowała koncepcję rozbudowy hali zaznaczył, że obiekt zmieni się nie tylko w środku, ale również na zewnątrz. „Obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach, zostaną zburzone i powstaną nowe. Natomiast w środku zmieni się kształt trybun, będą one zaokrąglone, powstaną też nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia” - mówił.

Według koncepcji dolne trybuny będą składane, dzięki czemu będzie można wygospodarować więcej miejsca na płycie hali. Stałe będą natomiast trybuny górne. Powstać ma po obu stronach boiska specjalna strefa dla VIP-ów. W hali będą również m.in. restauracje oraz sklep kibica.

„Dzięki przebudowie wejść do hali zwiększy się przepustowość. W naszej koncepcji uwzględniliśmy także specjalną strefę dla dziennikarzy (mixed zone), gdzie będą mogli porozmawiać z zawodnikami, którzy będą schodzili do szatni” - powiedział Bonczyk.

W hali znajdować się będą również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia oraz odnowa biologiczna dla zawodników.

Prezes Asseco Resovii Bartosz Górski zaznaczył, że większa hala będzie wymagała od klubu więcej pracy. „Będziemy musieli pozyskać ok. 3 tys. więcej kibiców to dla nas także wyzwanie” - stwierdził.

Górski dodał, że klub mógł zgłaszać swoje uwagi do przygotowanej koncepcji i prawie wszystkie zostały uwzględnione. „Dziękuję za taką możliwość. Chcemy, żeby to miejsce pozostało magiczne. Hala zostanie rozbudowana o ułatwienia dla siatkarzy, bo będzie siłownia i odnowa biologiczna. Będą też strefy dla VIP-ów, co obecnie jest już standardem. Restauracje pozwolą przedłużyć pobyt kibica w hali, co też jest naszym celem” - podkreślił.

Wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński powiedział, że samorząd chce do końca tego roku przygotować projekt budowlany i uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia. „Projekt ten określi zakres robót oraz koszty tych prac. Chcemy, żeby przebudowa rozpoczęła się w przyszłym roku” - stwierdził.

W kwietniu tego roku Asseco Resovia była gospodarzem turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Impreza zorganizowana została w Krakowie, powodem była m.in. zbyt mała ilość miejsc dla kibiców w hali Podpromie.

JP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie