Bierhoff: Klinsmann prowadzi rozmowy z Angielską Federacją Piłkarską

Piłka nożna
Bierhoff: Klinsmann prowadzi rozmowy z Angielską Federacją Piłkarską
fot. PAP

Synowie Albionu rozglądają się za nowym szkoleniowcem po tym jak Roy Hodgson podał się do dymisji, gdy wraz z reprezentacją Anglii uległ Islandii w 1/8 Euro 2016. Według Olivera Bierhoffa potencjalnym następcą Hodgsona może być Jürgen Klinsmann.

Menadżer reprezentacji Niemiec, Oliver Bierhoff twierdzi, że jego bliski przyjaciel Jürgen Klinsmann jest w kontakcie z Angielską Federacją, która poszukuje nowego trenera narodowej reprezentacji.

Od  2004 do 2006 roku Klinsmann był selekcjonerem niemieckiej kadry, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 2006 roku. 29 lipca 2011 roku niemiecki trener objął drużynę Stanów Zjednoczonych, z którą awansował do MŚ 2014 w Brazylii, gdzie dotarł do 1/8 turnieju. Na tegorocznej imprezie Copa America rozgrywanej w USA doprowadził reprezentację gospodarzy do półfinału.

Klinsamann uznawany jest za jednego z twórców obecnej potęgi niemieckiego futbolu – Kiedy na Euro 2000 ponieśliśmy porażkę, postanowiliśmy zainwestować w infrastrukturę i edukację młodych zawodników oraz trenerów, więc teraz mamy wielu utalentowanych graczy, a w Bundeslidze stawia się na młodych zawodników – wspomina Bierhoff.

- Klinsmann byłby dla Anglików dobrym rozwiązaniem  - przyznaje Bierhoff w rozmowie z serwisem goal.com. - Zaczęliśmy razem pracę w 2004 roku i chociaż nie jest on zawsze miły w obejściu, ponieważ chce wprowadzać dużo zmian, to wnosi wiele motywacji. Ma odwagę do podejmowania trudnych decyzji i być może kogoś takiego Anglicy właśnie potrzebują. – ocenił Bierhoff.

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze