Bukowiecki i Haratyk w finale pchnięcia kulą

Inne
Bukowiecki i Haratyk w finale pchnięcia kulą
fot. PAP

Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) i Michał Haratyk (AZS AWF Kraków) awansowali do finału pchnięcia kulą lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. Rozgrywka o medale odbędzie się w niedzielę o godz. 17.30.

19-letni Bukowiecki przyjechał do Holandii po zdobyciu po raz pierwszy w karierze tytułu mistrza Polski seniorów, a po powrocie do kraju będzie startował w mistrzostwach świata... juniorów. Tam będzie bronić tytułu.

 

Na listach europejskich wśród seniorów zajmuje drugie miejsce, za... Haratykiem. Nic dziwnego, że otwarcie mówi o tym, iż w Amsterdamie chce zdobyć swój pierwszy medal międzynarodowej imprezy w tej kategorii. Oprócz Polaków kandydatem do podium jest mistrz świata Niemiec David Storl, który wraca po kontuzji kolana.

 

Trenujący ze swoim ojcem Ireneuszem Bukowiecki eliminacje zaczął od wyniku 19,80. To było za mało, by zapewnić sobie udział w finale. Wymaganą odległością było bowiem 20,30. Formalności dopełnił w drugiej próbie, w której osiągnął 20,65.

 

Haratyk potrzebował trochę więcej czasu. Najpierw zmierzono mu 19,27. W drugiej kolejce miał 19,54 i w ostatnim podejściu wypełnił normę - 20,45. Bez żadnych problemów zrobił to także Storl, który tylko raz musiał wchodzić do koła i od razu pchnął 20,84.

 

Do Amsterdamu nie przyjechał dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski. Zawodnik AZS AWF Warszawa pojechał w tym czasie do Zakopanego, gdzie przygotowuje się do swoich ostatnich w karierze igrzysk.

AP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie