Dramat Cristiano Ronaldo! Portugalczyk opuszcza boisko ze łzami w oczach

Piłka nożna
Dramat Cristiano Ronaldo! Portugalczyk opuszcza boisko ze łzami w oczach
fot. Polsat Sport

Cristiano Ronaldo przeżywał trudne chwile podczas finału Euro 2016. Po jednym ze starć upadł na murawę i dużo wskazywało na to, że za chwilę zakończy swój udział w meczu Portugalia - Francja. Tak też się stało...

Ronaldo ucierpiał po zderzeniu z pomocnikiem West Ham United Dimitrim Payetem. Upadł na murawę, lekarze natychmiast ruszyli mu z pomocą, lecz niewiele wskazywało na to, że będzie mógł kontynuować grę. W jego oczach zaszkliły się łzy i nie ma co się dziwić - to był jego drugi finał, pierwszy rozegrał w 2004 przeciwko Grecji, a Portugalia przegrała 0:1. Teraz już po dwudziestu minutach poczuł, że nie będzie w stanie pomóc kolegom. Mimo wszystko spróbował. Podjął rękawicę i po krótkiej chwili za linią boczną, wrócił na boisko.

Widac było, że kuleje, lecz starał się biegać. W jednej akcji wybiegł nawet z kontrą, tyle że nie przeprowadził jej na pełnej szybkości, z której przecież jest znany. W trakcie trwania akcji pokazał selekcjonerowi, że zmiana będzie jednak konieczna. Po kilkanstu sekundach opuścił boisko na noszach. To zdecydowanie jedna z najsmutniejszych scen Euro 2016.

Za Cristiano Ronaldo na murawie zameldował się Ricardo Quaresma. To druga najszybsza zmiana w historii finałów Euro 2016. To była dwudziesta piąta minuta, a na czele tej klasyfikacji znajdują się Włosi sprzed czterech lat - Federico Balzaretti w dwudziestej pierwszej minucie meczu z Hiszpanią zmienił Giorgio Chielliniego.

Payet nie otrzymał za to zagranie żółtej kartki.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze