Lekkoatletyczne ME: Złoty medalista pierwszy raz wygrał z bratem

23-letni Filip Ingebrigtsen z Norwegii cieszył się w Amsterdamie podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy jak dziecko. Po raz pierwszy na oficjalnych zawodach pokonał starszego o dwa lata, utytułowanego brata Henrika i... zdobył jednocześnie złoty medal na 1500 m.

"Nie mogę w uwierzyć w to, co się stało. Dwa lata temu nie miałem szans na finał, a teraz zdobyłem złoto" - powiedział Filip, który tuż po biegi trzymał się z głowę i nie był w stanie zrozumieć, jak to zrobił, że został mistrzem.

Jego starszy brat Henrik to złoty medalista Starego Kontynentu z Helsinek z 2012 r. i srebrny z Zurychu z 2014 r. W Amsterdamie na tym dystansie był trzeci, tuż za bratem i Hiszpanem Davidem Bustosem.

Trenerem braci jest ojciec Gjert. Zanosi się na to, że Norwegowie za kilka lat będą mogli stworzyć lekkoatletyczny tercet tak, jak belgijscy bracia Borlee (Kevin, Jonathan i Dylan). Najmłodszy z Ingebrigtsenów, 15-letni Jacob także uprawia biegi na średnim dystansie.