Euro 2016: Prezydent Portugalii odznaczy triumfatorów

Piłka nożna
Euro 2016: Prezydent Portugalii odznaczy triumfatorów
fot. PAP/EPA

Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa odznaczy swoich rodaków, którzy wywalczyli w niedzielę tytuł piłkarskich mistrzów Europy. Zwycięski skład jest obecnie w drodze do ojczyzny z Francji, gdzie w niedzielę pokonał zespół gospodarzy 1:0 po dogrywce w finale.

Do spotkania dojdzie w prezydenckiej rezydencji Palacio de Belem w Lizbonie tuż po tym, jak piłkarze dotrą do Portugalii. Ok. godziny 13.15 mają pojechać prosto ze stołecznego lotniska autokarem na wizytę u de Sousy, który nada im tytuł "comendador" - najważniejsze cywilne wyróżnienie w kraju.

Później podopieczni selekcjonera Fernando Santosa przejadą odkrytym autobusem przez miasto, prezentując zgromadzonym na ulicach kibicom wywalczone trofeum. Parada zakończy się w Alameda Dom Afonso Henriques, gdzie pokazywano na telebimie mecze Euro 2016. Tam też przygotowano scenę, z której piłkarze będą mogli zwrócić się do kibiców.

Samolot, którym podróżują triumfatorzy ME, został nazwany "Eusebio", na cześć legendarnego piłkarza zmarłego w 2014 roku. Na maszynie napisano też slogan: "Razem daleko zalecimy".

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze