Tour de France: Rodriguez po sezonie kończy karierę

Inne
Tour de France: Rodriguez po sezonie kończy karierę
fot. PAP/EPA

Lider zawodowej grupy kolarskiej Katiusza Hiszpan Joaquim Rodriguez w dniu przerwy w tegorocznym Tour de France zapowiedział, że po sezonie 2016 zakończy sportową karierę.

"Nadal kocham ten sport, ale mam już 37 lat, czas robi swoje. Podjąłem decyzję, że po tegorocznym sezonie odejdę z zawodowego peletonu. Chcę zakończyć karierę jeszcze wtedy, gdy jestem w dobrej formie i mogę walczyć o czołowe lokaty w największych wyścigach" - powiedział na konferencji Rodriguez, aktualnie piąty zawodnik Tour de France.

 

Mający pseudonim "Purito" Hiszpan kolarzem zawodowym jest od 17 lat. Jego pierwszym sukcesem było wygranie Escalada a Montjuic w 2001 roku.

 

Później odniósł wiele liczących się sukcesów, ale nigdy nie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich. W 2007 roku został mistrzem Hiszpanii w wyścigu ze startu wspólnego. 16 lipca 2010 wygrał 12. etap największego kolarskiego wyścigu na świecie Tour de France.

 

Na mistrzostwach świata w Mendrisio w 2009 roku zdobył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego. W tej samej konkurencji był drugi na mistrzostwach świata we Florencji w 2013 roku, gdzie przegrał tylko z Portugalczykiem Rui Costą. W dorobku ma także trzy zwycięstwa w klasyfikacji generalnej UCI World Tour w sezonach 2010, 2012 i 2013.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze