Efektowne zwycięstwo siatkarzy Brazylii na otwarcie Final Six!

W spotkaniu otwierającym turniej finałowy Ligi Światowej Brazylijczycy pewnie wygrali w krakowskiej Tauron Arenie z Włochami 3:0. Siatkarze Canarinhos przybliżyli się w ten sposób do awansu do półfinału, a Włosi w meczu o pozostanie w turnieju powalczą w czwartek ze Stanami Zjednoczonymi.

Canarinhos należą do głównych faworytów Final Six. Podopieczni Bernardo Rezende wygrali fazę interkontynentalną tegorocznej Ligi Światowej, odnosząc osiem zwycięstw w dziewięciu spotkaniach. Włosi natomiast awansowali do finału z piątego miejsca, ostatniego dającego awans. Azzurri wygrali sześć spotkań i pewnie wyprzedzili Rosjan.

"Jesteśmy tutaj po to, by pokazać jak najlepszą grę przed Rio. Zagraliśmy dobrą rundę kwalifikacyjną, ale to za mało. Zmierzymy się z dwoma drużynami, które są w światowej czołówce" mówił przed turniejem Final Six brazylijski rozgrywający Bruno Rezende.

Pierwsze spotkanie turnieju Final Six Ligi Światowej miało jednostronne oblicze. Siatkarze Canarinhos dominowali niemal od początku meczu, punktowali rywali zagrywkami (8-3 w tym elemencie), lepiej przyjmowali,  skuteczniej grali blokiem (9-4), jedynie momentami pozwalając Włochom na nawiązanie walki. Tak było choćby w drugiej odsłonie, w której ze stanu 17:12, pozwolili rywalom zmniejszyć dystans do dwóch oczek (18:16), końcówka w wykonaniu siatkarzy Bernardo Rezende była jednak nokautująca. Trener Włochów próbował ratować sytuację, przesunął Ivan Zaytsewa na atak, ale nie przyniosło to większych efektów. W trzeciej partii od stanu 12:12 na parkiecie istniała praktycznie jedna drużyna: Brazylijczycy przejęli inicjatywę i nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa.

W grupie K obok Brazylijczyków i Włochów grają jeszcze siatkarze Stanów Zjednoczonych. W czwartek Amerykanie zmierzą się z Włochami, dla siatkarzy Italii będzie to mecz o pozostanie w turnieju.

Obie drużyny nie zmierzyły się ze sobą w fazie interkontynentalnej Ligi Światowej, jednak w nadchodzących tygodniach zagrają ze sobą przynajmniej jeszcze raz. Brazylijczycy i Włosi trafili bowiem do jednej grupy również w turnieju olimpijskim, którego gospodarzem będą ci pierwsi.

Brazylia – Włochy 3:0 (25:18, 25:20, 25:19)

Brazylia: Bruno Rezende, Wallace De Souza, Mauricio Souza, Lucas Saatkamp, Santos Lucarelli, Mauricio Silva -  Sergio Santos (libero).
Włochy: Simone Giannelli, Luca Vettori, Emanuele Birarelli, Simone Buti, Osmany Juantorena, Ivan Zaytsev - Massimo Colaci (libero) oraz Oleg Antonov, Filippo Lanza.

16:48

Spotkanie Brazylia - Włochy rozpocznie zmagania w turnieju Final Six Ligi Światowej.

17:02

17:14

Transmisja meczu Brazylia - Włochy w Polsacie Sport. Początek o godzinie 16.30. Spotkanie komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

17:37

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 0:1 Rozpoczynamy pierwszy mecz Final Six Ligi Światowej! Osmany Juantorena skutecznym atakiem zdobył pierwszy punkt turnieju.

17:37

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 1:2

BRAZYLIA: Mauricio, Lucarelli, Rezende, Wallace, Lucas, Souza - Sergio (libero).
WŁOCHY: Giannelli, Vettori, Juantorena, Zajcew, Buti, Birarelli - Colaci (libero).

17:37

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 4:4 Wallace De Souza obił blok rywali.

17:38

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 5:5 Walka punkt za punkt na początku seta.

17:38

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 5:7 Lucas atakuje w aut.

17:38

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 7:7 Dotknięcie siatki przez Włochów.

17:38

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 8:7 Punkt zaliczki Canarinhos na pierwszej przerwie.

17:38

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 9:7 Ivan Zaytsev zatrzymany blokiem.

17:39

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 12:9 Przerwa na prośbę trenera Włochów.

17:41

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 12:11 Skuteczny blok Włochów.

17:43

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 16:12 Cztery oczka zaliczki Brazylijczyków na drugiej przerwie technicznej.

17:45

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 17:12 Skutecznym atakiem popisał się Wallace.

17:46

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 18:14 Punktuje Ivan Zaytsev.

17:47

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 20:14 Ivan Zaytsev kiwa w aut.

17:48

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 21:16 Skuteczna kontra Włochów.

17:49

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 21:17 Ivan Zaytsev skutecznie, Włosi jeszcze nie rezygnują.

17:53

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 22:18 O czas prosi Gianlorenzo Blengini.

17:54

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 23:18 Ricardo Lucarelli - as serwisowy (103 km/h).

17:54

BRAZYLIA - WŁOCHY 0:0, 24:18 Ricardo Lucarelli - as serwisowy. Piłka setowa.

17:55

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0 (25:18) Zdecydowane zwycięstwo Brazylijczyków w pierwszej partii.

17:56

17:59

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 1:0 Drugą partię skutecznym blokiem rozpoczęli siatkarze Canarinhos.

18:00

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 2:2 Dotknięta siatka przez Mauricio.

18:01

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 3:3 Ivan Zaytsev obił brazylijski blok.

18:03

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 5:5 Emanuele Birarelli z krótkiej.

18:04

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 7:6 Wallace mocno i skutecznie po prostej.

18:05

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 8:6 Dwa punkty różnicy na pierwszej przerwie.

18:08

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 10:6 Cztery akcje z rzędu wędrują na konto Canarinhos. Selekcjoner Włochów bierze czas. Powtórzy się historia z pierwszego seta?

18:10

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 11:8 Ivan Zaytsev skutecznie, ale po chwili Osmany Juantorena psuje zagrywkę.

18:10

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 12:8 Ricardo Lucarelli - as serwisowy (104 km/h).

18:12

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 14:8 Ivan Zaytsev znów zablokowany...

18:12

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 14:8 Czas bierze Gianlorenzo Blengini.

18:14

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 16:9 Dominacja Brazylijczyków w środkowej części seta.

18:16

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 17:12 Wallace przestrzelił zagrywkę.

18:18

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 17:14 Zablokowany

18:19

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 18:14 Osmany Juantorena atakuje w aut.

18:21

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 18:16 Już tylko dwa oczka zaliczki mają Brazylijczycy.

18:24

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 21:18 Weryfikacja przyznaje punkt Brazylijczykom.

18:25

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 23:19 Skuteczna kiwka Maurício.

18:25

BRAZYLIA - WŁOCHY 1:0, 24:19 Skuteczny blok Brazylijczyków. Piłka setowa.

18:27

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0 (25:18, 25:20) Maurício kończy drugiego seta.

18:30

18:40

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 1:0 Ricardo Lucarelli - as serwisowy (105 km/h).

18:44

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 2:3 Dwa efektowne ataki obu ekip: najpierw Maurício punktuje dla Canarinhos, po chwili podobną akcją odpowiadają siatkarze Italii.

18:44

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 4:3 Wallace - as serwisowy.

18:46

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 7:4 Maurício - as serwisowy (94 km/h).

18:47

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 8:5 Przewaga Brazylijczyków na pierwszej przerwie po ataku Wallace De Souzy.

18:48

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 9:7 Bruno Rezende zaserwował w siatkę.

18:51

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 10:10 Skutecznie Ivan Zaytsev. Włosi odrobili straty.

18:51

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 11:10 Filippo Lanza zerwał atak.

18:52

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 12:10 Gianlorenzo Blengini prosi o czas.

18:54

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 12:12 Punktuje Osmany Juantorena.

18:56

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 14:14 Osmany Juantorena znów skutecznie. Walka punkt za punkt w środkowej części seta.

18:57

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 16:14 Lucarelli daje Canarnhos dwa oczka zaliczki na drugiej przerwie.

18:59

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 18:15 Zmarnowany serwis Włochów.

19:00

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 19:15 Bruno Rezende - as serwisowy.

19:01

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 20:15 Skuteczny blok Canarinhos. Gianlorenzo Blengini prosi o czas.

19:02

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 21:16 Skutecznie zaatakował Lucarelli.

19:03

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 23:17 Filippo Lanza atakuje w aut.

19:04

BRAZYLIA - WŁOCHY 2:0, 24:18 Maurício daje Brazylijczykom piłkę meczową.

19:06

BRAZYLIA - WŁOCHY 3:0 (25:18, 25:20, 25:19) Zdecydowane zwycięstwo Brazylijczyków. Włosi w czwartek zagrają "o życie" ze Stanami Zjednoczonymi.