Rio 2016: Wzmożone środki bezpieczeństwa po zamachu w Nicei

Inne
Rio 2016: Wzmożone środki bezpieczeństwa po zamachu w Nicei
fot. PAP

Rząd brazylijski zapowiedział wzmożone środki bezpieczeństwa podczas sierpniowych igrzysk w Rio de Janeiro po tym, jak w czwartek doszło do zamachu terrorystycznego w Nicei, w którym zginęło ponad 80 osób. Będą to m.in. blokady dróg i dodatkowe kontrole kibiców.

Bezpieczeństwa w Rio de Janeiro ma pilnować w sumie około 88 tysięcy (dwa razy więcej niż w Londynie w 2012 r.) mundurowych i przedstawicieli innych służb, w tym tajnych.

 

Nowe środki bezpieczeństwa dotyczą blokad wybranych dróg w Rio de Janeiro, tworzenia dodatkowych stref i kordonów bezpieczeństwa oraz wzmożone kontrole kibiców. Szacuje się, że do Brazylii może przyjechać pół miliona turystów.

 

Już wcześniej władze Brazylii ogłosiły, że w państwowych firmach podczas igrzysk pracownicy dostaną urlopy, a w mieście wprowadzony zostanie zakaz poruszania się ciężarówek.

 

Poinformowano również, że cały czas monitorowane jest zagrożenie atakami terrorystycznymi podczas olimpiady, a z rządem brazylijskim współpracują w tej sprawie tajne służby z 97 krajów.

 

Na bezpieczeństwo w budżecie IO zaplanowano pierwotnie kwotę 930 mln reali (ok. 231 mln euro), ale wiadomo, że będzie ona wyższa. Igrzyska odbędą się w dniach 5-21 sierpnia.

AP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie