Wilder zarobi krocie za walkę z Arreolą

Sporty walki
Wilder zarobi krocie za walkę z Arreolą
fot.Polsat Sport

Mistrz świata WBC w wadze ciężkiej Amerykanin Deontay Wilder zarobi 1,4 miliona dolarów za walkę w obronie tytułu z Chrisem Arreolą. Pojedynek odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę (czasu polskiego) na gali bokserskiej w Birmingham w stanie Alabama.

Wilder jest niepokonany na zawodowych ringach, a jego rekord wynosi 36-0. Pół roku temu ciężko znokautował Artura Szpilkę. Jego rodakiem będzie mający meksykańskie korzenie inny pięściarz z USA Chris Arreola (36-4-1). Jego gaża za tę walkę wynosi 150 tysięcy dol.

 

Dwumetrowy Wilder po raz czwarty będzie bronił mistrzowskiego pasa World Boxing Council. Z kolei dla Arreoli to jego szansa zdobycia. W 2009 roku musiał uznać wyższość Witalija Kliczki, a w 2014 - Bermane'a Stiverne'a.

 

Podczas oficjalnej ceremonii ważenia znacznie cięższy okazał się pretendent - 111,7 kg. Wilder ważył 102,6 kg. Zdecydowanym faworytem jest obrońca tytułu, który zapowiada, że będzie dążył do znokautowania przeciwnika. On nie zwykł inaczej wygrywać. "W 2017 roku chcę zunifikować pasy mistrzowskie w kategorii ciężkiej" - zapowiedział Wilder.

 

Notowania bukmacherów 30-1 na korzyść obecnego czempiona zezłościły Arreolę. - To jest lekceważące, ale z drugiej strony moja rodzina może sporo zarobić stawiając na mnie nawet tysiąc dolarów. Wiele lat temu niemal identycznie oceniano szanse Bustera Douglasa, który jednak pokonał Mike'a Tysona - przyznał Arreola.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze