Kołtoń: Borussia chce odstąpić Błaszczykowskiego

Piłka nożna
Kołtoń: Borussia chce odstąpić Błaszczykowskiego
fot. PAP

Borussia Dortmund nie będzie za wszelką cenę walczyła o Jakuba Błaszczykowskiego. "Mimo, że Kuba podbił wiele serc kibiców BVB" - pisze niemiecki magazyn "Kicker".

Cytuję Thomasa Tuchela: "Po pierwsze Kuba zagrał wspaniale finały EURO 2016, potwierdzając aspiracje po takim sobie sezonie we Florencji". Jednocześnie szkoleniowiec mówi: "Gdy wróci do klubu, omówimy sytuację i jego rolę - jakie są jego i nasze wyobrażenia".

 

Według "Kickera" Polaka czekałaby rola rezerwowego - bo jest Marko Reus, Ousmane Dembele, będzie zapewne Andre Schuerrle, a także Mario Goetze. Bodaj już 8 transferów (licząc Schuerrle i Goetzego, których BVB ogłosi na dniach). 197 meczów Kuby w Bundeslidze - 27 goli i 43 asysty. A także "podbój serc", stylem gry - zawsze z zaangażowaniem. Na prawe skrzydło BVB przymierza Dembele, a także 18-letniego Passlacka.

 

Thomas Hennecke z "Kickera": "Passlack to wielki talent. Może nawet większy niż Goetze - nie mówię, że każdy talent staje się wielkim piłkarzem, ale Borussia nie chce mu zamykać drogi rozwoju".

 

Lufcik do pozostania Kuby w Dortmundzie? Hennecke: "Gdyby pogodził się z rolą piłkarza 12-20 w kadrze. Kto zna jednak Kubę...". Nasz rodak ma kontrakt do 2018 roku. Zapewne szkoda mu czasu na ławę, szczególnie, że dalej marzy o grze w drużynie narodowej, w której wystąpił już 84 razy.

Roman Kołtoń, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze