Majka: Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się wygrać etap

Inne
Majka: Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się wygrać etap
fot. PAP

Rafał Majka był bardzo bliski odniesienia zwycięstwa na 15. etapie Tour de France, jednak ostatecznie minął linię mety jako drugi. Kolarz Tinkoffa liczy, że jeszcze dopnie swego i stanie na najwyższym stopniu podium podczas tegorocznej "Wielkiej Pętli".

- Chciałem wygrać, jak zwykle w Tour de France, ale to jeszcze nie koniec. Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się odnotować etapowe zwycięstwo. Byłem drugi, dwa razy trzeci i jestem z tego szczęśliwy - powiedział polski kolarz, który przegrał tylko z Jarlinsonem Pantano.

 

26-latek ma na razie trzy etapowe zwycięstwa. W 2014 roku dwukrotnie był najszybszy - na 14. i 17. etapie, rok później triumfował raz - na 11. etapie.

 

Majka, dzięki świetnej jeździe, odzyskał przy okazji koszulkę lidera klasyfikacji górskiej. Gdyby dowiózł ją do końca, byłoby to jego druga zwycięstwo w karierze w tej klasyfikacji. Poprzednio dokonał tej sztuki w 2014 roku.

 

- Ponownie mam koszulkę w grochy, lecz jeszcze pozostało sporo walki w wyścigu. Mam nadzieję, że uda mi się do końca utrzymać prowadzenie w klasyfikacji górskiej. To nie będzie łatwe, ale czuję się silny - stwierdził.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze