Łapin: Głowacki dostanie takich sparingpartnerów, jakich chciałem

Sporty walki

Fiodor Łapin, trener Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO), wyznał, że jego podopieczny ma już zapewnionych dwóch sparingpartnerów przed walką z Oleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) o mistrzostwo świata WBO w kategorii junior ciężkiej na gali Polsat Boxing Night. - Do tego dobierzemy jeszcze paru zawodników, także jestem bardzo zadowolony z tego, jak to będzie wyglądało - powiedział trener.

Maciej Turski: Jaki jest cel okresu przygotowawczego w Zakopanem?


Fiodor Łapin: Przede wszystkim wytrzymałość, siła, praca nad mocą i dużo elementów technicznych i taktycznych pod walkę 17-go września. Zaczęliśmy główny okres przygotowawczy.

Na sali możemy zobaczyć Krzysztofa Włodarczyka. Czy to będzie jeden ze sparingpartnerów Krzyśka Głowackiego?


Nie, nie będą sparowali. Była taka propozycja, ale zwątpiłem w to, czy Krzysztof Włodarczyk pomoże w przygotowaniach. Mamy zapewnionych już dwóch dobrych sparingpartnerów - takich, jakich chciałem. Do tego dobierzemy jeszcze paru zawodników, także jestem bardzo zadowolony z tego, jak to będzie wyglądało.

Czy można zdradzić nazwiska jakichś sparingpartnerów?

Jednym z nich na pewno będzie Isiah Thomas. Może nie tak mocno bije, ale jest niewygodnym i bardzo szybkim przeciwnikiem. To jeden z głównych sparingpartnerów.

 

Cała rozmowa z Fiodorem Łapinem w załączonym materiale wideo.

Maciej Turski, DZ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze