Włoch zdyskwalifikowany za ustawienie meczu polskim tenisistą!

Tenis
Włoch zdyskwalifikowany za ustawienie meczu polskim tenisistą!
fot. PAP

Włoska Federacja Tenisowa (FIT) zdyskwalifikowała na 1,5 roku Marco Cecchinato. Tenisiście z Palermo zostało udowodnione złamanie programu antykorupcyjnego, w tym ustawienie pojedynku z Kamilem Majchrzakiem podczas turnieju rangi ATP Challenger Tour w Maroku.

Cecchinato i Majchrzak spotkali się 8 października ubiegłego roku w ćwierćfinale turnieju rangi ATP Challenger Tour w marokańskiej Mohammedii. Mimo, że Włoch był zdecydowanym faworytem, przegrał z Polakiem 1:6, 4:6. Uwagę Włoskiej Federacji Tenisowej (FIT) zwrócił fakt, że w internetowych zakładach bukmacherskich to Majchrzak cieszył się większym zainteresowaniem graczy i na jego zwycięstwo postawiono łącznie sporą sumy pieniędzy.

Po trwającym od marca dochodzeniu Cechinato zostało udowodnione ustawienie spotkania z Majchrzakiem oraz czerpanie korzyści finansowych z gry w internetowych zakładach bukmacherskich. Na Włocha nałożono karę 18-miesięcznej dyskwalifikacji. Ponadto, zawodnik będzie musiał zapłacić 40 tys. euro kary.

23-letni Cecchinato to kolejny włoski tenisista, który został ukarany za korupcję. Pod koniec 2014 roku włoskim tenisem wstrząsnęła afera "Rachetopoli". Prokuratorzy z Cremony dotarli wówczas do materiałów, z których wynikało, że Potito Starace i Daniele Bracciali ustawiali mecze. Początkowo obaj zostali dożywotnio zdyskwalifikowani, ale po apelacji ich kary zostały złagodzone. Starace oczyszczono z zarzutów, a Braccialego zawieszono na rok.

DZ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze