Cecchinato i Majchrzak spotkali się 8 października ubiegłego roku w ćwierćfinale turnieju rangi ATP Challenger Tour w marokańskiej Mohammedii. Mimo, że Włoch był zdecydowanym faworytem, przegrał z Polakiem 1:6, 4:6. Uwagę Włoskiej Federacji Tenisowej (FIT) zwrócił fakt, że w internetowych zakładach bukmacherskich to Majchrzak cieszył się większym zainteresowaniem graczy i na jego zwycięstwo postawiono łącznie sporą sumy pieniędzy.

Po trwającym od marca dochodzeniu Cechinato zostało udowodnione ustawienie spotkania z Majchrzakiem oraz czerpanie korzyści finansowych z gry w internetowych zakładach bukmacherskich. Na Włocha nałożono karę 18-miesięcznej dyskwalifikacji. Ponadto, zawodnik będzie musiał zapłacić 40 tys. euro kary.

23-letni Cecchinato to kolejny włoski tenisista, który został ukarany za korupcję. Pod koniec 2014 roku włoskim tenisem wstrząsnęła afera "Rachetopoli". Prokuratorzy z Cremony dotarli wówczas do materiałów, z których wynikało, że Potito Starace i Daniele Bracciali ustawiali mecze. Początkowo obaj zostali dożywotnio zdyskwalifikowani, ale po apelacji ich kary zostały złagodzone. Starace oczyszczono z zarzutów, a Braccialego zawieszono na rok.