Rio 2016: Rosja bez Muserskiego!

Siatkówka
Rio 2016: Rosja bez Muserskiego!
fot. CyfraSport

Obok skandalu dopingowego rozgrywającego się wokół reprezentacji Rosji, zespół Władimira Alekny może mieć kolejny problem. W barwach mistrzów olimpijskich może zabraknąć jednej z gwiazd zespołu, Dmitrija Muserskiego. Rosły środkowy ma nie pojechać na turniej w Rio de Janeiro z powodu kontuzji.

Tuż przed aferą dopingową, tematem numer jeden w siatkarskim środowisku Rosji był właśnie Muserski, który został odsunięty od zespołu przed turniejem eliminacyjnym w Berlinie. Po wielkim powrocie ostatecznie jednak "Dimy" ma zabraknąć na turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. Wszystko przez kontuzję, której gwiazda zespołu nabawiła się podczas zgrupowania w Nowogorsku.

Informację potwierdził sekretarz generalny rosyjskiej federacji siatkarskiej, Aleksander Jeremienko. Do zdrowia po urazie wrócił za to inny kluczowy zawodnik zespołu, weteran Siergiej Grankin.

Dla Władimira Alekny brak Muserskiego to potężny cios, bowiem kłopoty kadrowe Sbornej wydają się nie mieć końca: obok problemów zdrowotnych aż dziesięciu zawodników jest podejrzanych o zażywanie niedozwolonych środków. Na włosku wisi więc wyjazd całej reprezentacji do Brazylii, gdzie zespół Alekny ma bronić olimpijskiego złota.

Reprezentacja Rosji w ojczyźnie trenować będzie do 28 lipca, kiedy to czeka ją wylot do Rio. Turniej olimpijski rozegrany zostanie w dniach 6-21 sierpnia.

Muserski w reprezentacji występuje od 2011 roku i zdobył z nią wiele trofeów drużynowych, jak i indywidualnych: złote medale Ligi Światowej w latach 2011 i 2013, złoto mistrzostw Europy 2013 i turnieju olimpijskiego w Londynie; ponadto tytuły MVP ME czy najlepszego środkowego Ligi Światowej.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie