Chemik zmierzy się z ZAKSĄ! Mistrzynie Polski ujawniły plan przygotowań

Siatkówka
Chemik zmierzy się z ZAKSĄ! Mistrzynie Polski ujawniły plan przygotowań
fot. Cyfrasport

Siatkarki Chemika Police przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 15 sierpnia. Zawodniczki powrócą do klubu 13 sierpnia, a dzień później odbędzie się spotkanie organizacyjne. Wisienką na torcie okresu przygotowawczego ma być mecz mistrzów Polski Chemik - ZAKSA.

Większość siatkarek będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego od pierwszego dnia przygotowań. Zabraknie jedynie, z powodu gry w kadrze narodowej, Joanny Wołosz, Stefany Veljković i Malwiny Smarzek. Wymienione zawodniczki dołączą do zespołu w późniejszym terminie.

"W tym sezonie zrezygnowaliśmy z wyjazdu na obóz przygotowawczy. W Azoty Arenie mamy wszystko, czego potrzebujemy. Posiadamy własną, świetnie wyposażoną siłownię. Podzieloną na sektory halę sportową, a także specjalistyczne urządzenia do treningu siatkarskiego. Niedaleko obiektu są boiska do siatkówki plażowej i basen. Po konsultacji ze sztabem szkoleniowym postanowiliśmy, że okres przygotowawczy przepracujemy u siebie" – powiedział dyrektor zarządzający Chemik Police SA Radosław Anioł.

Na tę chwilę pewny jest udział Chemika w turnieju piłki siatkowej kobiet „Energa Cup”, który rozegrany zostanie w Bobolicach od 23 do 25 września. W zawodach udział wezmą PTPS Piła, KS Pałac Bydgoszcz i Legionovia Legionowo.

Ponadto mistrzynie Polski rozegrają kilka sparingów oraz łączonych treningów z innymi zespołami.

"W tej chwili ustalamy sparingpartnerów. Wspólne treningi przewidujemy z drużynami Orlen Ligi oraz ekstraklasy niemieckiej, jesteśmy w kontakcie z Dresdner SC i Schweriner SC" – dodał Anioł.

Wisienką na torcie w trakcie przygotowań do nowego sezonu będzie spotkanie przyjaźni, czyli mecz mistrzów Polski pomiędzy Chemikiem i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Partnerem głównym obu drużyn jest Grupa Azoty, która w minionym sezonie cieszyła się z siatkarskiego dubletu. Spotkanie zostanie rozegrane na początku września w Kędzierzynie.

RM, chemik-police.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze