Kolejny włoski klub zabiega o Arkadiusza Milika!

Piłka nożna

Ostatnio włoskie media donosiły, że kwestią paru dni jest transfer Arkadiusza Milika do Napoli. Teraz pojawiają się głosy o kolejnym włoskim klubie zainteresowanym pozyskaniem Polaka. Jak informuje "La Gazzetta dello Sport" o Milika zabiega Inter Mediolan. Swój udział w ostatecznym transferze zawodnika mogą mieć również Gonazlo Higuain oraz Mauro Icardi...

Według "La Gazzetta dello Sport" Ajax Amsterdam za polskiego napastnika miałby otrzymać 20 milionów euro, ale w przypadku odrzucenia tej sumy klub z Mediolanu ma być skłonny do negocjacji. Inter w ostatnim czasie był również zainteresowany sprowadzeniem Edina Dżeko, jednak jego finansowe oczekiwania okazały się dla klubu zbyt wysokie.

 

Arkadiusz Milik łączony był z Interem już od początku marca, kiedy rzekomo miał dołączyć do drużyny zastępując Mauro Icardiego. Teraz, gdy z Napoli do Juventusu odszedł Gonzalo Higuain, Icardim zainteresowany jest klub z Neapolu, co oznaczałoby, że w mediolańskiej drużynie miałby zastąpić go polski napastnik.

 

Za Icardiego Inter chce otrzymać kwotę 50-60 mln euro, natomiast klub z Neapolu zaproponował 42 mln. Możliwe jednak, że w obliczu straty Higuaina prezes Aurelio De Laurentiis spełni oczekiwania mediolańskich działaczy. Kolorytu sprawie dodaje także fakt, że dziewczyna (a jednocześnie agentka) Icardiego dostała angaż w jednym z filmów... De Laurentiisa! Oprócz futbolu zajmuje się on bowiem również produkcją filmową.

 

Inter i Napoli nie są jedynymi włoskimi klubami, z którymi łączono w tym roku Milika. Po meczu Polaków z Portugalią na Euro 2016 dochodziły do nas informacje, że przyglądali mu się działacze z Juventusu Turyn, a w maju ofertę Lazio Rzym odrzucił obecny klub piłkarza, Ajax Amsterdam.

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze