1 liga: Miedź Legnica - Górnik Zabrze. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
1 liga: Miedź Legnica - Górnik Zabrze. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W piątkowej inauguracji I ligi pojedynek w Legnicy stoczy miejscowa Miedź z Górnikiem Zabrze. Drużyna z Zabrza świeżo po spadku z Ekstraklasy z pewnością będzie chciała mocno rozpocząć sezon, natomiast "Miedzianka" postara się udowodnić awansowe aspiracje. Trener Ryszard Tarasiewicz zapewnia o dobrym przygotowaniu swoich zawodników, można więc spodziewać się emocjonującego spotkania! Transmisja meczu Miedź Legnica - Górnik Zabrze od 20.15 w Polsacie Sport.

Ostatni raz zespoły spotkały się aż 24 lata temu, kiedy w niespodziewanych okolicznościach zespół legniczan pokonał faworyzowany Górnik w finale Pucharu Polski. Mecz, tak ważny dla Zabrzan, którzy zajęli wtedy czwarte miejsce w lidze i bili się w Pucharze Polski o europejskie puchary, rozstrzygnięty został dopiero w rzutach karnych. Te, lepiej wykonywali zawodnicy Miedzi i wygraną w karnych (4-3) zapewnili sobie bezcenne trofeum. Kibice Górnika do dziś z niedowierzaniem wspominają tamtą porażkę.

 

Zarówno gospodarze jak i goście to kandydaci do awansu do ekstraklasy, każdy więc będzie walczył o zwycięstwo. Z Górnika po spadku odeszło aż 12 piłkarzy, jednak dalej to bardzo silna ekipa z aspiracjami mistrzowskimi w I lidze. Kibice i trener patrzą optymistycznie w przyszłość po zwycięstwie 3:0 w towarzyskim meczu z czeskim S.C. Znojmo. Drużyna Miedzi Legnicy złożona jest z mieszanki starszych graczy z doświadczeniem ekstraklasowym (Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński, Michał Stasiak), obiecujących młodzieżowców (Filip Karbowy, Adrian Cierpka) jak i kilku obcokrajowców z ciekawymi piłkarskimi CV (Rumen Trifonow, Keon Daniel), co sprawi, że będą niezwykle groźnym przeciwnikiem.

 

Transmisja meczu Miedź Legnica - Górnik Zabrze od 20.15 w Polsacie Sport.   

 

Komentują: Piotr Przybysz i Andrzej Iwan.

MJ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie