Rio 2016: Szczypiorniści jak w zegarku. Kontuzja Lijewskiego

Podobnie jak przed dwoma dniami w Kielcach, tak w sobotnie popołudnie w Legionowie, polscy piłkarze ręczni ograli Motor Zaporoże 36:26. W drugiej połowie urazu kostki nabawił się Krzysztof Lijewski, ale jego występ w Rio nie stoi pod znakiem zapytania. W niedzielę nasi szczypiorniści wylecą do Brazylii.

W Legionowie, podobnie jak dwa dni wcześniej w Kielcach, kibice również stawili się w bardzo dużej liczbie. Głośny doping zagrzewał do walki biało-czerwonych od początku meczu. Zanim sędziowie dali sygnał do gry byliśmy świadkami miłego wydarzenia. Zygfryd Kuchta, kapitan reprezentacji Polski, która w roku 1976 wywalczyła brązowy medal olimpijski, wręczył na szczęście Sławomirowi Szmalowi replikę tego krążka.

Podobnie jak w meczu w Kielcach, trener Tałant Dujszebajew dużo rotował składem. Tym razem dużo minut do gry otrzymał drugi z naszych bramkarzy Piotr Wyszomirski. Gospodarze dużo goli zdobywali z rzutów karnych. To efekt dynamicznych wejść w strefę obrony, po których sędziowie orzekali kary 2-minutowe i wskazywali na 7 metr. Polacy głównie z tych akcji w finałowych minutach pierwszej połowy wypracowali kilkubramkową przewagę.

Po zmianie stron lepsza postawa w obronie pozwoliła biało-czerwonym powiększyć przewagę. Pokazał się też Mariusz Jurkiewicz, który dołożył swoją cegiełkę do wygranej. W 43 min między słupki wszedł Szmal. Przez ostatnie piętnaście minut kibice na stojąco skandowali „Polska biało-czerwoni”.

Ostatniego kwadransa miło nie będzie wspominał jednak Krzysztof Lijewski, który opuścił parkiet z grymasem bólu na twarzy. Prawy rozgrywający kadry nabawił się urazu lewej kostki, ale według pierwszych informacji kontuzja "Lijka" nie jest poważna.

Polscy szczypiorniści w niedzielę wylecą do Brazylii, gdzie trzeciego sierpnia zmierzą się z Tunezją. Występ na igrzyskach rozpoczną cztery dni później od meczu z Brazylią.

Polska – Motor Zaporoże 36:26 (18:13)

Polska: Szmal, Wyszomirski – Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Kus, Gierak, Szyba, Chrapkowski. Kary: 2 min.

Motor: Kirejew, Komok –  Żukow, Kubatko, Malasinkas, Szewieliew, Denisow, Kozakiewicz, Kalarasz, Żuk, Doncow, Soroka, Burka, Celiszczew, Szelmenko, Puchowski. Kary: 12 min.

Sędziowali: Baranowski, Lemanowicz. Widzów: 1300.